Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza dziennikarzy i dziennikarki na konferencję prasową z udziałem rodziców osób LGBT z  4 krajów Europy, którzy spotkają się w Warszawie, aby wziąć udział w międzynarodowej konferencji „Rodzice osób LGBT – kropla draży skałę” i w Paradzie Równości.

Jak ze śmiercią zamordowanej córki – trans aktywistki radzi sobie matka z Gruzji? Co zrobili rodzice osób LGBT, aby doprowadzić do równości małżeńskiej w Irlandii? Jak na wzrost akceptacji społecznej w Polsce może wpłynąć ojciec geja?  Na te i inne pytania podczas konferencji prasowej odpowiedzą matki i ojcowie osób LGBT z 4 krajów Europy. Ponadto w konferencji prasowej udział weźmie ekspert Open Society Foundation, który opowie o homofobicznych ruchach religijnej prawicy w Europie Środkowo – Wschodniej.

Konferencja odbędzie się 10 czerwca (piątek) o godz. 10:00 w Centrum Zielna (ul. Zielna 37, Warszawa).

W konferencji udział wezmą rodzice reprezentujący następujące organizacje: LGBT Georgia (Gruzja), Irlandia (kampania Vote Yes), Akceptacja (Polska), Kampania Przeciw Homofobii (Polska), Rodzice przy KPH (Polska), Open Society Foundation (USA).

Program konferencji:
10:00 – 10:30 – wystąpienia uczestników i uczestniczek konferencji
10:30 – 11:00 – czas na indywidualne wywiady

Konferencja będzie tłumaczona na język polski. Podczas indywidualnych wywiadów dziennikarze i dziennikarki będą mogli skorzystać ze wsparcia tłumacza.

W związku z tym, że wydarzenie jest elementem zamkniętej konferencji rodziców osób LGBT, potwierdzenie obecności jest OBOWIĄZKOWE. Swoją obecność można potwierdzić drogą mailową lub telefoniczną:  cjakubczak@kph.org.pl / tel. +48 790 866 388.

Kontakt dla mediów:
Cecylia Jakubczak
Specjalistka ds. komunikacji zewnętrznej KPH
email: cjakubczak@kph.org.pl
kom. +48 790 866 388

Konferencja prasowa jest częścią programu Międzynarodowej konferencji „Rodzice osób LGBT – kropla drąży skałę” organizowanej przez Fundację im. Róży Luksemburg w partnerstwie z Kampanią Przeciw Homofobii.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?