Wesprzyj KPH

Represje skierowane w stronę osób, które podejmują działania na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce rosną na sile. Nieuzasadnione prawnie najścia policji w prywatnych mieszkaniach,  brutalne zatrzymania podczas pokojowych demonstracji, bezpodstawne zatrzymania bez kontaktu z adwokatem/ką czy wszczynanie przez prokuraturę postępowań sądowych – to tylko kilka przykładów problemów, z jakimi mierzą się osoby aktywnie sprzeciwiające się homo- i transfobii.

Aby osoby walczące o równość nie musiały samodzielnie mierzyć się z represjami prawnymi wynikającymi z ich aktywności, Kampania Przeciw Homofobii uruchamia Program Ochrony Prawnej. Inauguracja Programu będzie miała miejsce na konferencji prasowej, podczas której przedstawione zostaną jego założenia.

Konferencja prasowa odbędzie się 28 lipca (środa) o godzinie 10:00 przed budynkiem Ministerstwa Sprawiedliwości (Al. Ujazdowskie 11, Warszawa).

W konferencji udział wezmą:

  • adw. Karolina Gierdal – Kampania Przeciw Homofobii
  • Justyna Nakielska – Kampania Przeciw Homofobii

Osoby aktywistyczne objęte Programem KPH:

  • Marta Puczyńska represjonowana w związku z napisami na budynku MEN
  • Bart Staszewski represjonowany w związku z tabliczkami „Strefa wolna od LGBT”
  • Margot Szutowicz represjonowana m.in. w związku z homofobusami

Kontakt dla mediów:

Cecylia Jakubczak, Kampania Przeciw Homofobii, kom. 790 866 388, mail: cjakubczak@kph.org.pl

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?