Wesprzyj KPH

2 kwietnia w Krakowie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja o Prawach Mniejszości Seksualnych organizowana przez ELSA Kraków. W Audytorium Maxium Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkają się eksperci i ekspertki, aby przeanalizować sytuację prawną osób LGBT zarówno w aspekcie prawa konstytucyjnego i praw człowieka, jak i w świetle cywilistyki oraz prawa karnego. KPH objęło wydarzenie matronatem.

ELSA Kraków o organizowanej przez siebie konferencji:

„W świetle ostatnich wydarzeń, takich jak precedensowe orzeczenie Sądu Najwyższego w USA sankcjonujące równość małżeństw, kara nałożona przez Europejski Trybunał Praw Człowieka na Włochy za nieuregulowanie prawne związków osób homoseksualnych, a także powtarzające się od wielu lat manifestacje osób żądających zmian polskiego prawa w tej materii, jasne jest, że ustawodawca prędzej czy później będzie musiał podjąć działania legislacyjne w tej materii. Tu właśnie rodzi się pole do dyskusji nad zakresem tych regulacji, a także nad tym, jak głębokie będą to zmiany oraz jaki będzie ich wpływ na obraz naszego społeczeństwa.

Wychodząc naprzeciw niewątpliwej potrzebie dyskusji na ten temat, ELSA Kraków podjęła się organizacji Ogólnopolskiej Konferencji o Prawach Mniejszości Seksualnych. Chcielibyśmy wspólnie z ekspertami, a także z każdym zainteresowanym, przeanalizować sytuację prawną mniejszości seksualnych zarówno w aspekcie prawa konstytucyjnego i praw człowieka, jak i w świetle cywilistyki oraz prawa karnego. Postaramy się również ocenić zasadność jakichkolwiek regulacji w tej materii oraz możliwe warianty instytucji prawnych, które mogłyby rozwiązać ten problem”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie konferencji.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?