Wesprzyj KPH

Ponad 500 aktywistów i aktywistek LGBTI, działaczy i działaczek społecznych, polityków i polityczek oraz przedstawicieli i przedstawicielek instytucji krajowych i ponadpaństwowych z całej Europy przyjedzie w listopadzie do Warszawy, aby wziąć udział w  konferencji  ILGA Europe. To, że tegoroczna konferencja ILGA Europe odbędzie się w Warszawie jest olbrzymim wyróżnieniem dla Polski – z dumą podkreślają lokalni organizatorzy wydarzenia z Kampanii Przeciw Homofobii. 

Konferencja ILGA-Europe to najważniejsze międzynarodowe wydarzeniem skupiające  działaczy i działaczki LGBTI reprezentujących 400 organizacji  działających w 45 krajach Europy. Konferencja odbywa się co roku w innym kraju i pod innym hasłem. Rok temu aktywistów i aktywistów z organizacji zrzeszonych w ILGA Europe gościł Cypr, a hasłem przewodnim było Power to the People. Rok 2017 należy do Polski, a kierunek organizowanych w ramach konferencji spotkań, wykładów, dyskusji i warsztatów wyznaczy hasło Change! Communities Mobilising, Movements Rising.

Konferencja ILGA Europe to nie tylko aktywności skierowane bezpośrednio do społeczności LGBTI. To również spotkania z politykami i polityczkami, instytucjami, darczyńcami i osobami reprezentującymi sektor prywatny, które są zainteresowane współpracą z organizacjami działającymi na rzecz osób LGBTI.  Jak dotąd w konferencji ILGA Europe udział wzięli m.in. Michael O’Flaherty (Agencja Praw Podstawowych UE), Randy W. Berry (US Department of State), Charles Radcliffe (Biuro Praw Człowieka ONZ) czy Marja Ruotanen (Rada Europy). W wydarzeniu organizowanym w Warszawie swoją obecność potwierdzili  m.in.  komisarz UE –  Elżbieta Bieńkowska i członek flamandzkiego parlamentu – Piet De Bruyn.

Oficjalna strona www konferencji dostępna TUTAJ

Wydarzenie na facebooku dostępne TUTAJ

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?