Wesprzyj KPH

6 marca w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja „Gender and Sexual Diversity in Sport”. Jednym z punktów programu konferencji było wystąpienie członka zarządu Kampanii Przeciw Homofobii – Slavy Melnyka.

[Zobacz więcej…]

Głównym celem konferencji organizowanej przez Krakowski Klub Sportowy Krakersy we współpracy z Kampanią Przeciw Homofobii było zainicjowanie dyskusji na temat różnorodności płci i seksualności w sporcie. Rozmawiano m.in. o homo i transfobii w polskim sporcie oraz o polityce antydyskryminacyjnej polskich związków sportowych. Slava Melnyk z KPH przedstawił wyniki międzynarodowego projektu „Sport respects your rights”, którego celem było dostarczenie młodym Europejczykom wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu oraz zapobiegania przemocy w sporcie ze względu na płeć, orientację seksualną i tożsamość płciową. W ramach konferencji zorganizowano Okrągły Stół, który prowadziła Magdalena Świder z Kampanii Przeciw Homofobii. Wraz z reprezentantami KPH do rozmowy zasiedli: Joanna Żukowska-Easton (Ministerstwo Sportu i Turystyki), Katarzyna Wolska-Wrona (Biuro Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania), Łukasz Siemieniec i Dorota Maraj (KKS Krakersy), Łukasz Wierdak (warszawski klub siatkówki LGBT Volup), Zdzisław Kassyk (Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki) oraz Suzi Andreis (drużyna kobiecej piłki nożnej „Chrząszczyki”). W czasie debaty został przedstawiony m.in. Program Rozwoju Sportu 2016 – 2020 Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Strona konferencji „Gender and Sexual Diversity in Sport”: www.kkskrakersy.pl/aga2015/conference.php

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?