Wesprzyj KPH

Wróć

Komentarz KPH ws. wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE i pojęcia małżonka

5 czerwca Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał przełomowy wyrok stwierdzając, że pojęcie małżonka odnosi się również do par osób tej samej płci. Dzisiejsza decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to wielkie święto dla osób LGBT będących obywatelami i obywatelkami UE – tak wyrok TSUE komentuje Kampania Przeciw Homofobii.

Komentarz KPH ws. wyroku  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Dzisiejsza decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to wielkie święto dla osób LGBT będących obywatelami i obywatelkami UE. Trybunał po  raz pierwszy zdefiniował pojęcie „małżonka” w kontekście przemieszczania się stwierdzając, że odnosi się ono również do osób żyjących w związku małżeńskim z osobą tej samej płci. Oznacza to, że wszystkie państwa członkowskie UE, w tym również Polska, muszą traktować małżeństwa osób tej samej płci na równi z małżeństwami osób różnej płci, gdy korzystają one z prawa do swobodnego przemieszczania się. Polski rząd, który od lat konsekwentnie opiera się równościowym trendom, będzie musiał ten stan rzeczy zaakceptować. Dlatego z niecierpliwością oczekujemy na reakcje władzy kraju, w którym żyje 2 miliony osób LGBT – tej liczby obywateli i obywatelek nie sposób ignorować!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?