Komentarz KPH ws. Karty Rodziny Prezydenta Andrzeja Dudy

W odpowiedzi na podpisaną przez Prezydenta Andrzeja Dudę „Kartę Rodziny” stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii przygotowało komentarz.
Treść komentarza:
Panie Prezydencie, nie istnieje coś takiego jak wyssana z homofobicznego palca „ideologia LGBT” – LGBT to ludzie, którzy na własnej skórze odczuwają skutki podsycanej również przez Pana homofobicznej i transfobicznej nienawiści.
Andrzej Duda podpisał właśnie Kartę Rodziny, w której zobowiązuje się m.in. do: obrony instytucji małżeństwa, czyli niezgodę na małżeństwa osób tej samej płci, brak zgody na adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, ochronę dzieci przed nieistniejącą ideologią LGBT.
Nie mamy wątpliwości, że to zwyczajna zagrywka kampanijna i próba zbicia elektoratu na szczuciu na osobach LGBT.
Panie Prezydencie, powiemy Panu raz jeszcze – głośno i wyraźnie: nie istnieje coś takiego jak wyssana z homofobicznego palca „ideologia LGBT” – LGBT to lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe, to ludzie, którzy na własnej skórze odczuwają skutki podsycanej również przez Pana homofobicznej i transfobicznej nienawiści. To Kacper, Dominik i Milo – osoby, których już nie ma wśród nas, bo zabiła je nastawiona na wygraną homofobiczna propaganda władzy.
Czas to zmienić i my to zmienimy! Rozliczymy Pana, Panie Prezydencie przy urnach wyborczych. Niech 28 czerwca wygra w Polsce wolność, szacunek i solidarność wzajemna.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
29.04.2025
Pracuj w KPH – dołącz do nas jako Specjalista_ka PR i komunikacji
-
28.04.2025
Przełomowy wyrok polskiego sądu! Potwierdza, że dwie kobiety są dla siebie osobami najbliższymi w rozumieniu prawa.
-
28.04.2025
Zostały ostatnie 3 dni, aby rozliczyć PIT za zeszły rok i przekazać 1,5% podatku!
-
25.04.2025
Co się dzieje z Ustawą o związkach partnerskich?
-
25.04.2025
Many Mornings i Dominik Więcek wspierają KPH w kampanii „Skarpetki, które pomagają”!
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.