Wesprzyj KPH

Komentarz KPH nt. wypowiedzi Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry dotyczącej wyroku Sądu Najwyższego w sprawie drukarza z Łodzi udzielonej podczas konferencji prasowej Ministra. 

Komentarz Kampanii Przeciw Homofobii:

Wbrew temu, co twierdzi Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, dzisiejszy wyrok Sądu Najwyższego chroni wolność mieszkańców i mieszkanek Polski. To, co mówi Minister Ziobro jest karygodne i niebezpieczne dla całego społeczeństwa. Bez względu na to, kto jest jakiej orientacji seksualnej i kogo kocha albo kto ma jakie przekonania religijne i w co wierzy, nikt nie powinien być dyskryminowany. Sąd Najwyższy w bardzo mądry sposób wyważył dzisiaj różne racje i pokazał, gdzie przebiegają granice naszych wolności w kontekście dostępu do usług. Dzisiejszy wyrok to wielkie święto równości i powód do radości dla wszystkich, którzy wierzą w prawo, równość i sprawiedliwość. To też wielki powód do dumy – Polska podstawiła milowy krok w stronę równouprawnienia osób LGBT czym może pochwalić się całemu światu.

Komentowana przez KPH wypowiedź Ministra Sprawiedliwości: ” Sad Najwyższy wypowiedział się w tej sprawie przeciwko wolności. Sąd Najwyższy stanął po stronie przemocy państwa w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych, a przeciwko wolności, która jest zagwarantowana w polskiej konstytucji każdemu obywatelowi”.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?