Wesprzyj KPH

Kandydująca na urząd Prezydenta RP – Magdalena Ogórek jest kolejną osobą startującą w wyborach, która odpowiedziała na pytania KPH dotyczące związków partnerskich.

[Zobacz więcej…]

Chcąc sprawdzić jak kandydaci i kandydatki na Prezydenta RP odnoszą się do związków partnerskich, Kampania Przeciw Homofobii wystosowała pisma do sztabów wyborczych wszystkich kandydujących osób. KPH chce wiedzieć czy dany kandydat lub kandydatka po objęciu urzędu prezydenta wystąpi z inicjatywą ustawodawczą mającą na celu wprowadzenie regulacji prawnej dotyczącej związków partnerskich oraz czy dana osoba podpisze projekt ustawy o związkach partnerskich jeśli zostanie jej przedłożony.

Poniżej publikujemy treść maila, jaki KPH otrzymała od komitetu wyborczego Magdaleny Ogórek.

Uprzejmie dziękujemy za zainteresowanie. Dr Magdalena Ogórek uważa, iż państwo powinno umożliwiać obywatelom organizowanie swojego życia w sposób najbardziej dla nich dogodny. Dlatego też Kandydatka na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej popiera inicjatywę wprowadzenia związków partnerskich. Prosimy przyjąć zapewnienie, iż po odniesieniu sukcesu wyborczego i po objęciu urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr Magdalena Ogórek podpisze taką ustawę.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?