Wesprzyj KPH

Wróć

Kampania społeczna „Zatrzymaj dyskryminację” w warszawskiej komunikacji publicznej

Z okazji Dnia Praw Człowieka – przypadającego 10 grudnia – Koalicja na Rzecz Równych Szans, zrzeszająca blisko 50 organizacji, które działają na rzecz praw człowieka, promowania zasady równości i niedyskryminacji, pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz–Waltz, wyemituje w warszawskich tramwajach, autobusach oraz pociągach SKM, dysponujących ekranami LCD, krótki film nawołujący do poszanowania praw człowieka, w tym ze względu na niepełnosprawność, wiek, kolor skóry i orientację seksualną.

Krótki film zatytułowały „Zatrzymaj dyskryminację” przedstawia jeden dzień z życia mieszkanki Warszawy, która na ulicy, w pracy, pubie oraz w budynku, w którym mieszka spotyka się z dyskryminacją. Sytuacje przedstawione w spocie przydarzają się codziennie. Niestety większość z nas, tak jak bohaterka filmu nie reaguje na dyskryminację, która spotyka innych.

10 grudnia w Dniu Praw Człowieka ONZ chcemy pokazać warszawiankom i warszawiakom, że łamanie praw mieszkańców naszego miasta i kraju nie dzieje się gdzieś daleko, ale jesteśmy świadkami takich sytuacji niemal codziennie. – powiedział Tomasz Szypuła, prezes Kampanii Przeciw Homofobii i koordynator kampanii społecznej.

W imieniu Koalicji na Rzecz Równych Szans kampanię społeczną koordynuje Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii. Spot będzie wyświetlany w 84 tramwajach typu SWING (w każdym jest 6 ekranów), w 70 autobusach (w każdym są 2 ekrany) oraz w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Krótki film będzie wyświetlany w sobotę i niedzielę 10-11 grudnia br.

Spot dla Kampanii Przeciw Homofobii (członkini Koalicji na Rzecz Równego Traktowania) wyprodukowała firma AgRafka Film, przy wsparciu finansowym Ambasady Królestwa Niderlandów i Ambasady Królestwa Szwecji.

Spot „”Zatrzymaj dyskryminację””:

Specjalne podziękowania dla zespołu AgRafka Film i osób zaangażowanych w przygotowanie spotu:
Scenariusz: Agnieszka Adamek
Reżyseria: Rafał Andrzej Głombiowski
II reżyser: Agnieszka Adamek
Występują: Bonia Barzycka, Krzysztof Łobodziński, Joanna Gałka-Walczykiewicz, Marcin Gałka-Walczykiewicz, Piotr Domosławski, Rafał Twardowski, Michał Laudański, Agnieszka Świerzyńska, Paweł Klaman, Iyke Nnaka
Zdjęcia: Grzegorz Ruzik
Dźwięk: Maciej Krupa
Montaż: Sławomir Witek
Kierownictwo produkcji: Piotr Twardowski
Muzyka: Mariusz Berowski, Apple Inc.
Oświetlenie: Piramida Film
Make-up: Paulina Filipowicz
Współpraca kostiumograficzna: Aneta BrzezikPodziękowania: Rafał Twardowski, Paulina Tarko, Małgorzata Jabłońska, Paweł Klaman, Edyta Maciejewska, MoneyExpert, Holiday Inn, Chillout Factory, Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Domosławski Frisor, Roman Przylipiak
Produkcja: AgRafka Film

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?