Wesprzyj KPH

9 czerwca odbędzie się Parada Równości i oczywiście będę tam. Będę tam, ponieważ uważam, że nie ma lepszej czy gorszej miłości – jest po prostu miłości (…) Dlatego zapraszam, dołączcie do nas! – mówi Julia Kamińska w wideo opublikowanym na facebooku organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii. Aktorka jest jedną z gwiazd, które nagrały wideo zaproszenie na tegoroczną Paradę.

W sobotę 9 czerwca ulicami Warszawy po raz 18 przejdzie Parada Równości – największy tęczowy pochód celebrujący równość w Polsce. Do udziału w Paradzie zachęcają w tym roku polskie gwiazdy. W krótkich filmikach tłumaczą dlaczego wspierają Paradę Równości i dlaczego warto wziąć w niej udział. Pierwsze wideo opublikowane na facebooku i instagramie Kampanii Przeciw Homofobii przygotowała Julia Kamińska – aktorka znana z telewizyjnych seriali, filmów kinowych i spektakli teatralnych. Poza Julią wideo nagrali m.in. Zofia Czerwińska, Bogusław Linda, Krystyna Mazurówna, Mateusz Janicki i Małgorzata Ostrowska. Filmiki będą na bieżąco publikowane na facebooku i instagramie Kampanii Przeciw Homofobii aż do dnia Parady.

Gwiazdy nie tylko zapraszają – będą też na Paradzie

Julia Kamińska nie tylko zaprasza na Paradę, ale też weźmie w niej udział. Jak mówi

Będę tam ponieważ marzy mi się Polska bez homofobii. Będę tam też dlatego, że będzie tam cała masa moich znajomych i zamierzamy się świetnie bawić! Dlatego zapraszam – dołączcie do nas. 9 czerwca spotkajmy się przy platformie sojuszniczej Kampanii Przeciw Homofobii. Będzie cudownie! Do

Poza Julią swoją obecność potwierdziła też Aga Zaryan – znana wokalistka jazzowa wyróżniona nagrodą Sojusznik Roku 2017 za swoje zaangażowanie w walkę o równe prawa osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Aby spotkać nasze gwiazdy trzeba będzie odnaleźć platformę Kampanii Przeciw Homofobii udekorowaną w jednorożce, flamingi i tęczowe lody (piąty wóz za główną ciężarówką). Obie Panie będą szły w bloku sojuszników i sojuszniczek KPH, do którego może dołączyć każda osoba. Do czego serdecznie zachęcamy  – zaprasza Franciszka Sady z KPH i dodaje – Szczegółowe informacje nt. bloku sojuszniczym znajdziecie w wydarzeniu „Sojuszniczki i sojusznicy na Paradzie Równości” na naszym facebooku.

Kontakt dla mediów:

Cecylia Jakubczak
Kampania Przeciw Homofobii
email: cjakubczak@kph.org.pl
mob. +48 790 866 388

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?