Wesprzyj KPH
Niebinarny Spis Powszechny 2024
Rozpoczęła się czwarta edycja Niebinarnego Spisu Powszechnego, czyli największego polskiego badania języka używanego przez osoby niebinarne.
Spis sprawdza, jak nasz język rozwija się i zmienia, jakich form używamy na co dzień oraz jak unikamy upłciowionych form. W tej edycji po raz pierwszy postanowiono dołączyć do ankiety pytania (nieobowiązkowe) związane z kwestiami pozajęzykowymi, a dokładniej z tranzycją osób niebinarnych – odpowiadając w ten sposób na liczne prośby płynące ze strony społeczności.
Spis kierowany jest do wszystkich osób niebinarnych, ale też opisujących swoją płeć jako „gdzieś pomiędzy”, „ani mężczyzna, ani kobieta”, „zależy kiedy”, „więcej niż jedna”, „poza binarnym podziałem” czy po prostu „nie wiem”. Do każdej osoby, która opisuje swoją płeć inaczej niż „kobieta – zawsze i wyłącznie” albo „mężczyzna – zawsze i wyłącznie”.
Według szacunków w Polsce może żyć aż 188 tysięcy osób niebinarnych. Zachęcamy do wzięcia udziału w Niebinarnym Spisie Powszechnym pod adresem: https://zaimki.pl/spis

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?