Wesprzyj KPH

Za sprawą kampanii wyborczej Andrzeja Dudy i polityków mówiących, że „osoby LGBT to nie ludzie, to ideologia” czerwcowy Miesiąc Dumy zamienił się w festiwal homofobicznej nienawiści. Dlatego KPH nagrało w zaledwie 4 dni spot, w którym blisko pół tysiąca osób ze społeczności LGBT pokazało swoją twarz i każda z nich powiedziała, że jest człowiekiem. Naszym spotem chcemy raz na zawsze rozprawić się z odczłowieczającym mitem nieistniejącej ideologii, wzmocnić społeczność LGBT i zmobilizować wszystkich do pójścia na wybory – mówi Cecylia Jakubczak z KPH.

Do sieci trafił właśnie poruszający spot stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii, w którym blisko pół tysiąca osób LGBT z całej Polski patrząc wprost do kamery mówi jedno i to samo zdanie – „Jestem LGBT – jestem człowiekiem”. Spot jest odpowiedzią KPH na homofobiczną kampanię Andrzeja Dudy, który wraz z politykami PiS dehumanizuje społeczność LGBT odmawiając osobom homo- i biseksualnym oraz transpłciowym człowieczeństwa. A osoby LGBT to ludzie z krwi i kości – to nasi bracia i siostry, sąsiedzi, współpracownicy. To nasz ukochany syn lub córka, fryzjerka podcinająca nam włosy co miesiąc i sprzedawca z osiedlowego sklepu. To lekarz, u którego leczymy się od lat i nauczycielka matematyki, która uczyła nas liczyć.

Dlatego KPH zdecydowało się cały spot oprzeć na filmikach, które osoby LGBT przygotowały samodzielnie nagrywając się na telefonie. I tak obok rozpoznawalnych osób LGBT, jak np. wokalista Michał Kwiatkowski, siatkarka Katarzyna Skorupa, perkusista Lao Chce Michał Dimon Jastrzębski i aktywistka Areta Szpura, na ekranie zobaczymy pracowników biurowych, studentki, lekarki, młodzież szkolną czy artystów, którzy łącznie tworzą w Polsce dwumilionową społeczność. I usłyszymy jedno, łączące ich zdanie: „Jestem LGBT – jestem człowiekiem”.

Naszym spotem chcemy raz na zawsze rozprawić się z odczłowieczającym mitem nieistniejącej ideologii i wzmocnić społeczność LGBT  – mówi Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii i dodaje  – Wideo ma też na celu zmobilizowanie jak największej liczby osób do udział w wyborach, które dzięki zaangażowaniu i determinacji mają szansę zakończyć w Polsce erę homofobicznej i transfobicznej prezydentury.

Spot można zobaczyć we wszystkich mediach społecznościowych i na www stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii, patronów i patronek medialnych oraz organizacji partnerskich.

 

Dziękujemy wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel i wzięły udział w kręceniu spotu „Jestem LGBT – jestem człowiekiem”. Jesteście odważnymi i silnymi ludźmi, którzy zasługują na szacunek. Jednocześnie przepraszamy osoby, których wideo nie znalazło się w spocie. Oznacza to, że nagranie nie spełniło wymogów formalnych – było uszkodzone, zbyt niskiej jakości lub dotarło do nas po czasie. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i wsparcie.

Patronki i patroni medialni:

Gazeta Wyborcza, Halo Radio, KMag, Krytyka Polityczna, Magazyn Kontakt, Noizz.pl, OKO Press, Magazyn Pismo, Notes na 6 Tygodni, Poptown.eu, Queer.pl, Radio Kapitał, Replika, Vogue Polska, Wysokie Obcasy, Zwykłe Życie

Organizacje partnerskie:

Bank Równości, Cicha Tęcza, Fabryka Równości, Fundacja Warto być równym nad Wartą, Grupa Stonewall, Instytut Równości, Kultura Równości, Lambda Szczecin, Marsz Równości w Koszalinie, Marsz Równości w Lublinie, Marsz Równości w Rzeszowie, Płocki Marsz Równości, My, rodzice, Olsztyński Marsz Równości, Parada Równosci, Queerowy Maj, Fundacja Równość.org.pl, Stan Równości, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, Tolerado, Prowincja Równości, Tęczowy Białystok, Tęczowa Częstochowa, Tęczowe Opole, Tęczowy Tarnów, Stowarzyszenie Tęczówka, Fundacja Trans-Fuzja.

Realizacja spotu: 

Montaż – Yakiv Komarynsky , Online – Joanna Rutkowskan || Dźwięk – Jacek Dżeksong Onaszkiewicz || Koordynacja postprodukcji: Monika Jaworska || Nadzór realizacyjny – Iga Zawadzińska, Magda Czmuda, Michał Wojciechowski || Konsultacje – Szymona Ziegler

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?