Wesprzyj KPH

Grupa Inicjatywna KPH w Kielcach serdecznie zaprasza na dyskusję publiczną pt.”Jak nauczać o homoseksualności w szkole?”
W najbliższą sobotę, 27 lutego,o godzinie 12.00 w Antykwariacie Naukowym im. Andrzeja Metzgera w Kielcach przy ul. H. Sienkiewicza 13 odbędzie się debata publiczna pt.”Jak uczyć o homoseksualności w szkole?”
Inspiracją do dyskusji będzie wydana niedawno książka dla dzieci „Król i król” autorstwa Lindy de Haan i Stern Nijland, przedstawiająca parę zakochanych w sobie bohaterów tej samej płci.
Gościem dyskusji będzie m.in Robert Biedroń, politolog, członek Zarządu KPH, wydawca książki. Spotkanie poprowadzi Sebastian Olszewski, członek Grupy Inicjatywnej KPH Kielce.
Bezpośrednio przed dyskusją zostanie wyświetlony film „Twoja mama jest lesbijką” (reż. A. Macksound, 27 minut, rok 1995). To historia pastorki Jane Spahr, która opowiada o procesie akceptacji swojej
homoseksualnej orientacji. W rozmowie uczestniczą jej siostra (bliźniaczka), rodzice, mąż i dzieci. Dokument ukazuje zmagania rodziny, która stara się zaakceptować fakt, że Jane jest lesbijką.Film jest fascynującym zapisem ewoluowania ich wyobrażeń o niej, jako o osobie homoseksualnej.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?