Wesprzyj KPH

W poniedziałek 12 września w warszawskim Klubie Toro odbyły się huczne urodziny Kampanii Przeciw Homofobii, największej polskiej organizacji pozarządowej działającej na rzecz lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Na imprezie nie zabrakło polityków, celebrytów, przedstawicieli mediów, organizacji pozarządowych oraz członków i członkiń KPH.

Wieczór otworzyli były i obecny prezes stowarzyszenia. Robert Biedroń powiedział, że KPH wzięła się z marzeń o lepszym społeczeństwie, Tomasz Szypuła podkreślał, iż stowarzyszenie nigdy nie odniosłoby takiego sukcesu gdyby nie setki wolontariuszy i wolontariuszek, którzy przez te 10 lat działali w KPH.

Wśród polityków obecnych na imprezie znaleźli się Ryszard Kalisz (SLD), Piotr Gadzinowski (SLD), Ewa Czeszejko-Sochacka (PO) i Janusz Palikot (RP), którzy podkreślali rolę organizacji pozarządowych w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Część rozrywkowa wieczoru to występy znanych drag queens Żakliny, Kim Lee, Charlotte oraz drag kings z zespołu Da Boys. Na koniec dla wszystkich zaśpiewała Ramona Rey.

W niezwykłej dla siebie roli wystąpiła Kayah, która wygłosiła przemówienie, w którym poparła starania o bardziej otwarte i tolerancyjne społeczeństwo. Jej także przypadł pierwszy kawałek urodzinowego tortu.

Imprezie towarzyszyło także otwarcie wystawy pt. „Zaczęło się od Niech Nas Zobaczą”, która dokumentuje 10 lat działalności Kampanii Przeciw Homofobii.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?