21 września 2011

Huczne 10. urodziny Kampanii Przeciw Homofobii

W poniedziałek 12 września w warszawskim Klubie Toro odbyły się huczne urodziny Kampanii Przeciw Homofobii, największej polskiej organizacji pozarządowej działającej na rzecz lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Na imprezie nie zabrakło polityków, celebrytów, przedstawicieli mediów, organizacji pozarządowych oraz członków i członkiń KPH.

Wieczór otworzyli były i obecny prezes stowarzyszenia. Robert Biedroń powiedział, że KPH wzięła się z marzeń o lepszym społeczeństwie, Tomasz Szypuła podkreślał, iż stowarzyszenie nigdy nie odniosłoby takiego sukcesu gdyby nie setki wolontariuszy i wolontariuszek, którzy przez te 10 lat działali w KPH.

Wśród polityków obecnych na imprezie znaleźli się Ryszard Kalisz (SLD), Piotr Gadzinowski (SLD), Ewa Czeszejko-Sochacka (PO) i Janusz Palikot (RP), którzy podkreślali rolę organizacji pozarządowych w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Część rozrywkowa wieczoru to występy znanych drag queens Żakliny, Kim Lee, Charlotte oraz drag kings z zespołu Da Boys. Na koniec dla wszystkich zaśpiewała Ramona Rey.

W niezwykłej dla siebie roli wystąpiła Kayah, która wygłosiła przemówienie, w którym poparła starania o bardziej otwarte i tolerancyjne społeczeństwo. Jej także przypadł pierwszy kawałek urodzinowego tortu.

Imprezie towarzyszyło także otwarcie wystawy pt. „Zaczęło się od Niech Nas Zobaczą”, która dokumentuje 10 lat działalności Kampanii Przeciw Homofobii.