Wesprzyj KPH

 

W Warszawie zakończyła się konferencja o historii homoseksualności i ruchach LGBT w Polsce. 

W ostatni weekend, w Warszawie odbyła się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona historii homoseksualności i ruchach LGBT.

 

Celem konferencji było zebranie i usystematyzowanie wielu białych plam dotyczących gejów i lesbijek w historii polski. Konfrontacja różnych punktów widzenia historyków, studentów zaangażowanych w badania nad historią homoseksualności w Polsce i osób w tą historię zaangażowanych sprawiła, że konferencja była niezwykle żywa i ciekawa. Uczestnicy konferencji skupili się na latach 80-tych i 90-tych, nie pomijając jednak kontekstu historycznego lat wcześniejszych oraz nowoczesnego ruchu gejów i lesbijek.

 

W konferencji wzięło udział ponad 150 osób z Polski, Kanady, Austrii i Szwecji. Organizatorami konferencji była Kampania Przeciw Homofobii oraz Austriackie Forum Kultury. Wsparcia finansowego udzieliła Fundacja Róży Luksemburg w Polsce.

 

Kontynuacją konferencji będzie wystawa o historii homoseksualności i ruchach LGBT w Polsce, która otwarta zostanie już w czerwcu.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?