Wesprzyj KPH

Powiedź stop agresji i przemocy wobec osób LGBT! Weź udział w badaniu Kampanii Przeciw Homofobii – wypełnij ankietę i wspólnie z nami buduj bezpieczną Polskę wolną od homo- i transfobii.

Gdzie mogę wypełnić ankietę?

Ankieta jest dostępna na stronie kampanii HateNoMore –  www.hatenomore.net/pl/

 

Czy badanie jest skierowane do mnie?

Badanie jest skierowane do lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, queerowych i interpłciowych w wieku powyżej 18 lat, które spotkały się z agresją na tle orientacji seksualnej/ tożsamości płciowej/ ekspresji płciowej.

 

Jaki jest cel badania?

Celem badania jest zebranie danych, które pozwolą ocenić w jakim stopniu Polska realizuje normy minimalne w zakresie praw, wsparcia i ochrony ofiar przestępstw określonych w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/29/EU ze szczególnym uwzględnieniem ofiar przestępstw z nienawiści.

 

Kampania HateNoMore 

Badanie jest realizowane w ramach międzynarodowej kampanii HateNoMore. Przygotowanie ankiety zostało poprzedzone badaniem jakościowym składającym się z 50 wywiadów przeprowadzonych z osobami LGBT, które doświadczyły przestępstw z nienawiści i zgłosiły je policji lub prokuraturze. Dane zebrane z obu części badania posłużą do przygotowania programu szkoleniowego, którego celem jest zwiększenie kompetencji osób reprezentujących organy ścigania (policja) i tym samym zapobieganie powtórnej wiktymizacji ofiar przestępstw z nienawiści motywowanych homo- i transfobią.

www.hatenomore.net/pl/

 

Kontakt w sprawie badania:

Magdalena Świder – mswider@kph.org.pl+48 22 423 64 38

Aneta Birnbaum – abirnbaum@kph.org.pl+48 22 423 64 38

Badanie jest finansowane ze środków:

eu    Ambasada+flagaUSA_x2
The project is financed by the Fundamental Rights
and Citizenship programme of the European Commission

Partnerzy projektu:

logos

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?