Wesprzyj KPH

Każda kochająca się para zasługuje na szacunek i powinna mieć możliwość formalizacji swojego związku. Jeżeli te słowa są Ci bliskie, to koniecznie weź udział w foto happeningu „Popieram związki”.  Już w tę sobotę, w godzinach 12:00 – 14:00 na Rynku Głównym w okolicach Kościoła Mariackiego w Krakowie będzie można sobie zrobić zdjęcie wyrażające poparcie dla związków partnerskich.

Kraków to kolejne miasto, w którym odbędzie się happening „Popieram związki”. Akcja Kampanii Przeciw Homofobii dotarła już do Gdańska, Lublina oraz Warszawy. Podczas pierwszej odsłony ulicznego happeningu w ciągu zaledwie 2 godzin zrobiono blisko 200 zdjęć. Liczymy na to, że mieszkańcy i mieszkanki  Krakowa pobiją ten wynik i nasz album powiększy się o kolejne 300 zdjęć –  mówią organizatorzy akcji z Kampanii Przeciw Homofobii, którą w Krakowie będzie wspierać Fundacja Autonomia.

Każda miłość zasługuje na szacunek, a państwo powinno otaczać opieką wszystkie pary, które chcą być razem. Nie ma znaczenia czy chodzi o parę dwóch mężczyzn, kobiet czy mężczyznę i kobietę. Wszyscy przecież kochają tak samo – mówi Cecylia Jakubczak z KPH. Na wprowadzeniu związków partnerskich skorzysta całe społeczeństwo. Tym bardziej, że blisko 90%  osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych zawarłoby związek partnerski, gdyby istniała taka możliwość dodaje.  Ponad połowa Polaków i Polek popiera wprowadzenie związków partnerskich w naszym kraju. Organizując foto happening w Krakowie chcemy dać mieszkańcom tego miasta możliwość wyrażenia swojego poparcie dla związków partnerskich poprzez zrobienie sobie zdjęcia z tabliczką „Popieram związki” – podkreśla Marcin Rodzinka z KPH.

Foto happening „Popieram związki”, 09.04 (sobota), godz. 12:00 – 14:00,  Rynek Główny (okolice Kościoła Mariackiego) w Krakowie.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?