Wesprzyj KPH

Greg Czarnecki członek zarządu Kampanii Przeciw Homofobii został wybrany w skład 10-osobowego zarządu ILGA-Europe, podczas dorocznej konferencji w Hadze, która odbyła się w dniach 27-31 października br.

ILGA-Europe jest regionem  Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Transpłciowych i Interseksulanych (ILGA). Stowarzyszenie ma siedzibę w Brukseli i zrzesza ponad 300 organizacji członkowskich z całej Europy.

KPH brało aktywny udział w tegorocznej konferencji. Przedstawiciele Kampanii prowadzili aż 5 dyskusji panelowych, dotyczących: procedury składania petycji do Parlamentu Europejskiego, współpracy organizacji LGBT  z policją, spółpracy międzynarodowej na poziomie lokalnym – COC Haaglanden i KPH Wrocław, rekomendacji Rady Europy dot. osób LGBT oraz wystawy zorganizowanej rzez KPH „Berlin-Yogyakarta”.

Na koniec konferencji uczestnicy podziękowali ustępującym członkom zarządu ILGA-Europe – w tym Tomaszowi Szypule, który pełnił tę funkcję od 2006 r. W związku z ostatnimi atakami przeciwko aktywistom LGBT w Rosji uczestnicy przyjęli rezolucję potępiającą przemoc i wzywającą władze Federacji Rosyjskiej do przeciwdziałania takim sytuacjom.

Tekst rezolucji:
http://www.ilga-europe.org/home/guide/country_by_country/russia/ilga_europe_s_annual_conference_adopts_declaration_on_homophobic_transphobic_attack_in_russia

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?