Wesprzyj KPH

17 czerwca Kampania Przeciw Homofobii wysłała list do Prezydent m.st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz – Waltz z prośbą o spotkanie. Była to reakcja organizacji na aktywność Prezydent po ataku na klub LGBT w Orlando, w którym zamachowiec zabił 49 osób. Po miesiącu oczekiwania KPH otrzymała odpowiedź. Spotkanie w Ratuszu wyznaczono na jesień.

W liście, który w imieniu Hanny Gronkiewicz – Waltz napisała Pełnomocniczka Prezydent ds. Równego Traktowania, Karolina Malczyk, możemy przeczytać, że

„zależy nam, aby spotkanie na przedmiotowy temat odbyło się na jednym z najbliższych posiedzeń Komisji Dialogu Społecznego ds. Równego Traktowania, w skład którego wchodzi większa liczba organizacji zajmujących się problematyką równego traktowania i walki z dyskryminacją”. Malczyk zapewnia również, że „W najbliższych dniach poinformuję Państwa telefonicznie o dacie posiedzenia Komisji Dialogu Społecznego ds. Równego Traktowania, które poświęcone zostanie sprawom osób szczególnie narażonych na dyskryminację w Warszawie, w którym weźmie udział Prezydent m.st. Warszawy”.

„Będzie to pierwsze w historii spotkanie organizacji LGBT z Prezydent Warszawy dotyczące bezpieczeństwa osób LGBT. Dlatego tym bardziej cieszy nas pozytywna odpowiedź Ratusza na nasz list.” – mówi wiceprezeska KPH, Mirosława Makuchowska. „Propozycja spotkania ze strony Ratusza to wyraźny sygnał świadczący o tym, że kwestia bezpieczeństwa osób LGBT nie jest dla władz miasta obojętna. Mamy nadzieję, że rozmowy przekują się na konkretne działania, których efektem będzie zwiększenie poziomu ochrony homo-, biseksualnych i transpłciowych mieszkańców i mieszkanek stolicy” – dodaje Makuchowska.

Treść pisma, które Kampania Przeciw Homofobii otrzymała z Ratusza jest dostępna TUTAJ.

Treść listu Kampania Przeciw Homofobii do Prezydent m.st. Warszawy jest dostępna TUTAJ.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?