Wesprzyj KPH

Tomasz Szypuła przekazał gratulacje nowowybranej Rzeczniczce Praw Obywatelskiej prof. Irenie Lipowicz oraz zaprosił ją do spotkania i współpracy przy rozwiązywaniu problemów  lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transpłciowych.

Warszawa, 23 lipca 2010

Prof. Irena Lipowicz

Rzecznik Praw Obywatelskich
Aleja Solidarności 77
00 – 090 Warszawa  

Szanowna Pani Profesor,

W imieniu członkiń i członków Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii chciałbym przekazać Pani gratulacje w związku z wyborem na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich jest kluczowym stanowiskiem dbającym o przestrzeganie praw człowieka w polskim prawodawstwie. Niestety w dalszym ciągu prawa lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT) są w Polsce łamane. Brak ochrony prawnej w zakresie mowy i zbrodni nienawiści, powoduje ograniczoną możliwość ochrony, a brak antydyskryminacyjnej ustawy horyzontalnej wypełniającej dyrektywy UE, ogranicza możliwość  dochodzenia swoich praw w dostępie do dóbr i usług. Dodatkowo Polska, będąc w mniejszości wśród krajów Unii Europejskiej uniemożliwia zawarcie związków partnerskich osobom tej samej płci.

 

Chciałbym zachęcić Panią Profesor do kontynuacji regularnych spotkań ze środowiskami LGBT, które zainicjował Pani poprzednik dr Janusz Kochanowski. Uważam, że wspólne poznanie się i osobiste zaprezentowanie problemów środowiska LGBT będzie służyło rozwiązaniu wielu problemów nieheteroseksualnych obywateli RP. W związku z tym serdecznie proszę o wyznaczenie daty spotkania.

 

Z wyrazami szacunku,

Tomasz Szypuła
Prezes Zarządu
 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?