Wesprzyj KPH

W Głosie Nauczycielskim, największym branżowym czasopiśmie środowiska nauczycielskiego ukazał się artykuł dotyczący homofobii w szkołach. Autorem artykułu jest jest Jan Świerszcz, odpowiedzialny za realizaję projektów edukacyjnych Kampanii Przeciw Homofobii. 

Prześladowanie motywowane homofobią w polskich szkołach jest ogromnym problemem, niestety niewidocznym dla polskich nauczycieli i nauczycielek. Młode osoby LGBT z lęku przed szykanami najczęściej wybierają życie w ukryciu i samotnie zmagają się swoimi problemami.

http://www.glos.pl/node/4754

W Głosie Nauczycielskim ukazał się także llist Marzanny Pogorzelskiej, nauczycielki języka angielskiego z Kędzierzyna Koźla, zachęcający nauczycielki i nauczycieli do wstąpienia do nieformalnej grupy Nauczyciele Tolernacji. Nauczyciele Tolerancji stawiają sobie za cel rzetelną edukację o homoseksualności w szkole i promowanie postaw toleracji woec różnorodności.

http://www.glos.pl/node/4803 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?