Wesprzyj KPH

Na przestrzeni ostatniego miesiąca w Czeczenii doszło do masowych porwań, tortur i morderstw mężczyzn podejrzewanych o homo-  i biseksualność. Konieczna jest natychmiastowa pomoc w ewakuacji jak największej liczby osób z miejsca zagrożenia. Dołącz do zbiórki ILGA-Europe wspieranej przez Kampanię Przeciw Homofobii, której celem jest ewakuacja i relokacja tych, którzy w każdej chwili mogą zginąć z rąk homofobicznych oprawców. Wspólnie uratujmy życie setek niewinnych osób.

KPH i ILGA-Europe (Europejska Federacja Organizacji LGBTI) monitorują sytuację w Czeczenii od momentu pojawienia się pierwszych informacji nt. działań władz wymierzonych w  homo- i biseksualnych mężczyzn. Jesteśmy w stałym kontakcie z osobami i organizacjami, które zajmują się bezpośrednią pomocą ofiarom homofobii z rejonu Kaukazu Północnego. Aby działać dalej potrzebujemy Twojego wsparcia. Pomóż nam ewakuować zagrożonych mężczyzn z terenu Czeczenii do bezpiecznego miejsca. Wesprzyj zbiórkę, której celem jest zebranie środków ich na podróż, wizy, zakwaterowanie oraz jedzenie.

Jak wesprzeć zbiórkę?

Wspólnymi siłami możemy uratować życie setkom niewinnych osób z Czeczenii. Dołącz do zbiórki ILGA-Europe i Kampanii Przeciw Homofobii na jeden z trzech możliwych sposobów:

 • Przekaż darowiznę za pośrednictwem tradycyjnego przelewu na specjalne konto KPH. W tytule przelewu wpisz Czeczenia oraz swój adres mailowy
  08 2130 0004 2001 0344 2274 0002
  Volkswagen Bank Polska
  Kampania Przeciw Homofobii
  ul. Solec 30a
  00-403 Warszawa
  Darowizny przekazane na to konto można odliczyć od dochodu w rozliczeniu rocznym PIT

Dowiedź się więcej o sytuacji w Czeczenii

Pierwsze informacje na temat zatrzymań, tortur i tajnych więzień zlokalizowanych w Czeczenii ukazały się w mediach 1 kwietnia. Jak donoszą rosyjskie organizacje pozarządowe od marca tego roku porwano aż 100 osób, a trzy zostały zabite. Mężczyźni podejrzewani o homo- i biseksualność są torturowani, bici i poniżani. Ich telefony i maile służą władzom do wyłapywania ich przyjaciół i znajomych, którzy również mogą być gejami lub osobami biseksualnymi.

Krzyczeli „kogo jeszcze znasz?” – mówił Maksim, który był w czasie przesłuchania rażony prądem raz za razem. To było nieprawdopodobnie bolesne, trzymałem się ostatkiem sił. Nie powiedziałem im nic – relacjonuje mężczyzna. Jeżeli bicie i kopanie nie wystarcza, używają prądu. Mają specjalne czarne pudełko, które podłączają kablami do dłoni albo uszu – ludzie przesłuchujący Ruslana także chcieli, żeby podał im nazwiska innych mężczyzn, jego przyjaciół i partnera. Zwolnili go z więzienia z myślą, że rodzina się z nim rozprawi. Natychmiast uciekł z Czeczenii. Ich celem jest eksterminacja gejów. Chcą, żeby nikogo takiego już nie było w Republice – mówi przerażony mężczyzna. Maksim i Ruslan to dwaj mężczyźni którym udało się uciec z rąk homofobicznych oprawców. Dzięki Tobie takich osób może być więcej. Dołącz do nas – wesprzyj fundusz pomocy ofiarom homofobii z Czeczenii.

* * *

100% pieniędzy zebranych przez KPH zostanie przekazanie ILGA-Europe. ILGA-Europe ma doświadczenie w pracy z organizacjami na terenach, gdzie otrzymywanie środków z zagranicy jest zakazane, a co najmniej ryzykowne. Dzięki rozwiniętym systemom bezpieczeństwa ILGA-Europe może przekazać pieniądze do Rosji i na Kaukaz. ILGA-Europe będzie szybko i na bieżąco odpowiadać na pojawiające się potrzeby tak, aby pokryć koszty podróży i zakwaterowania jak największej liczby osób ewakuowanych.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?