Wesprzyj KPH

Franciszka Sady, koordynatorka programowa Kampanii Przeciw Homofobii, dołączyła to międzynarodowego grona panelistek prestiżowej konferencji WOW Bites organizowanej przez fundację Women of the World. Wygłoszone w Londynie wystąpienie Sady traktowało o walce z homofobią w Polsce oraz o wpływie sytuacji politycznej na prawa kobiet.

WOW, czyli Women of the World Festivals to organizowane przez fundację Women of the World festiwale odbywające się przez cały rok na całym świecie, zwieńczone marcową konferencją w Londynie. Konferencja zrzeszająca kobiety z całego świata ma na celu wywołanie dyskusji nt. praw kobiet jak i ukazanie ich wszechstronności oraz talentów poprzez liczne wydarzenia kulturalne. W tym roku przypada dziesiąta rocznica festiwalu zapoczątkowanego w 2010 roku przez Jude Kelly. Dlatego tegoroczna konferencja, która odbyła się między 6 a 8 marca w stolicy Wielkiej Brytanii, została ogłoszona „najodważniejszą i największą”.

Homofobia i prawa kobiet

Na liście prelegentek biorących udział w panelu dyskusyjnym WOW Bites znalazła się przedstawicielka KPH, Franciszka Sady. W swoim przemówieniu o tytule „Franciszka Sady on fighting homophobia in Poland and what the rise of the right means for women” mówiła o walce z homofobią w Polsce oraz o wpływie sytuacji politycznej na prawa kobiet.

Malala, Lennox i O’Connor

Warto podkreślić, że uczestniczkami poprzednich edycji WOW Bites były między innymi:  Malala, pakistańska działaczka na rzecz praw kobiet i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla oraz Christine Lagarde, pierwsza kobieta na stanowisku ministry finansów w państwach wchodzących w skład G8.  W przeszłości na  festiwalu występowały również: Annie Lennox, szkocka piosenkarka solowa, była wokalistka i kompozytorka duetu Eurythmics czy Sinéad O’Connor, irlandzka wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek.

Franciszce gratulujemy wyróżnienia!

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?