Wesprzyj KPH

12 sierpnia do polskich kin wejdzie film „Nowy świat” opowiadający trzy poruszające historie trójki młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie… w Polsce. Filmowi matronuje Kampania Przeciw Homofobii.

Żanna – Białorusinka, która wraz ze swoją córką, po opuszczeniu męża białoruskiego opozycjonisty, mieszka u siostry w Warszawie. Chce się od nich jak najszybciej wyprowadzić i w końcu stworzyć normalne życie ze swoim chłopakiem. Jej plany komplikuje mąż, który ponownie zostaje aresztowany i w areszcie podpisuje lojalkę z tęsknoty za rodziną. Kogo Żanna wybierze? Czy posłucha głosu serca, czy tego, co podpowiada jej rozum? Azzam – Afgańczyk, pracujący dla polskiej armii jako tłumacz, jest traktowany jako zdrajca w swojej ojczyźnie. Po ewakuacji do Polski nie potrafi otrząsnąć się z wojennych przeżyć. Cena, jaką musi zapłacić za wolność, okazuje się być bardzo wysoka. Czy odnajdzie się w nowym świecie, w którym zawsze będzie tym „obcym”? Wiera – Ukrainka, która ucieka do Polski, aby w tajemnicy przed rodziną dokonać operacji korekty płci. Niespodziewana wizyta jej ojca oraz małego syna sprawia, że musi na nowo zmierzyć się z tym kim jest i z tym, kim chce się stać.

Filmowi „Inny świat” towarzyszy akcja społeczna #NIEWYKLUCZAM. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem fobicznego wykluczenia grup mniejszościowych. „Nowy świat” porusza dokładnie te zagadnienia – problemy mniejszości i wykluczenia, prezentując je w świetle obecnej sytuacji politycznej i społecznej w Polsce. Do uczestnictwa w akcji #NIEWYKLUCZAM zaproszonoosoby publiczne, znane, wpływowe i będące autorytetami. Są z nami m.in.: Paulina Młynarska, Bartosz Węglarczyk, Jarosław Kuźniar, Odeta Moro, Natalia Klimas, Radzimir Dębski i inni.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?