Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza 6 maja do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat się pokaz filmu krótkometrażowego „Chcę wstąpić do policji” oraz rozmowę z policjantem, ekspertem od Praw Człowieka na temat przestępstw motywowanych uprzedzeniami i przemocy wobec osób LGBT.  

Na spotkaniu z Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji Krzysztofem Łaszkiewiczem będzie można się dowiedzieć, kiedy i jak zgłaszać przypadki homofobii na policję i jakie mamy prawa w kontakcie z policją. 

 
Chcę Wstąpić do Policji 

Główna bohaterka filmu – Gaba to dwudziestoletnia dziewczyna, która wstępując do policji jednocześnie zadziera z otoczeniem nieprzychylnym jej orientacji seksualnej. Uświadamia sobie, że spełnianie swych marzeń nie zawsze jest zapowiedzią lepszego życia. Historia oparta na prawdziwych zdarzeniach.

Po filmie spotkanie z pełnomocnikiem ds Praw Człowieka w Komendzie Głównej Policji.

Podczas dyskusji po filmie porozmawiamy o możliwych scenariuszach spotkania policjant – osoba LGBT i procedurach policyjnych związanych ze zgłaszaniem przestępstw. Będzie to okazja, aby reprezentant policji dowiedział się o problemach i postawach społeczności LGBT wobec policji a osoby LGBT poznały swoje prawa w styczności z funkcjonariuszami. Spotkanie jest częścią kampanii przeciwko homofobicznej przemocy Razem Bezpieczniej (www.bezpieczniej.kph.org.pl).

Wydarzenie będzie miało miejsce 6 maja o godz 18.00 w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na ulicy Nowy Świat 63 w Warszawie.
Nowy Wspaniały Świat: http://www.nowywspanialyswiat.pl/event/381 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?