Wesprzyj KPH

  Tak to na to czekaliście długie 12 miesięcy!! IV Festiwal Równe Prawa do Miłości właśnie się rozpoczyna!!

W tym roku mamy dla was 4 dni absolutnie przekiczowatych rozrywek. Zaczniemy od odrobiny czwartkowej kultury po przez piątkowy fotograficzny wiatr z zachodu i pełną różnorakich wrażeń sobotę, aż do wielkiego finału- Koncertu Marysi Sadowskiej w niedzielę walentynkową!! Wiem… ja też się nie mogę doczekać!!
Czwartek – 11.02.2010
•    Miłosne Karaoke  godz. 19.00
Miejsce: klub Rasko

Śpiewamy tylko piosenki o miłości!

Rozdanie Antynagród Tęczowych Dzików 2009 godz. 21.00
Prowadzenie Barbie Girls
Miejsce: klub Rasko
Wstęp: za darmo

„Uroczysta” Gala Rozdania Tęczowych Dzików – Antynagród dla znanych, polskich osobistości, które swoim zachowaniem lub wypowiedziami wykazały się zasługującą na naszą uwagę dzikością poglądów i myśli. Nagrody zostaną rozdane w trzech kategoriach: PUBLICYSTKA/TA, MEDIA, oraz CELEBRYTKA/TA, a samo rozdanie w klimatach komediowo-kabaretowych poprowadzą Barbie Girls!

•    Slam Poetycki godz. 19.00
Miejsce: 1500 m2 do wynajęcia
Wstęp: za darmo
Queerowy slam poetycki!
Na kilka godzin klub 1500m 2 do wynajęcia stanie się mekką awangardowej poezji, świątynią słowa mówionego i miejscem zmagań slamerów z całej Polski.
Masz trzy minuty na zaprezentowanie swoich wierszy, potem oddajemy głos publiczności, która ocenia występ.
Tematyka wierszy: miłość.
Opieka i prowadzenie – Maria Cyranowicz, poetka i krytyczka literacka
Piątek – 12.02.2010
•    Wernisaż wystawy fotografii „Homopresje, czyli impresje na tematy nieheteronormatywne” Mareike Lauken (Berlin), Elaine Stampleton (Liverpool), Oiko Petersen (Londyn), Reuben Steiner (Londyn), Sebastian Skalski (Warszawa) godz. 18.00  + gość specjalny                                                                                                                                     Miejsce: 1500 m2 do wynajęcia                                                                                                                      Wstęp: za darmo
Główna myśl, myśl przewodnia, motyw, tytuł wystawy… trujące kwiaty naszego społeczeństwa. Skażone grunty, jałowa ziemia, wiatr z zachodu. 4 artystów, cztery różne światy, cztery różne interpretacje. Odkrywanie na nowo dawno poznanych motywów inspirujących: protest, parada, lata 40, portret. Druga strona medalu, druga strona tęczy. Piątkowy wieczór, 1500 metrów kwadratowych i queer-instynkt. Dotknij równego prawa do miłości, który dla niech jest oczywisty. Oiko Petersen, Mareike Lauken, Reuben Steains, Elaine Stampleton, Sebastian Skalski.

•    Spektakl „Szwindel” w wykonaniu Grupy Dochodzeniowej godz. 21.00
Miejsce: 1500 m2 do wynajęcia
Wstęp: 20 PLN

(…) W „Szwindlu…”, wyreżyserowanym przez Adama Biernackiego, piosenki pochodzące z niemieckich kabaretów są właściwie muzycznymi monodramami, za pomocą których opowiedziane są historie sześciu bohaterów. Ich role odgrywają ubiegłoroczni absolwenci Akademii Teatralnej. Spektakl jest dynamiczny, nowe aranżacje są żywiołowo wygrane przez zespół muzyczny pod kierownictwem Urszuli Borkowskiej, a interpretacje piosenek opracowane pieczołowicie. (…)„Qui Pro Quo w Kamienicy”
Katarzyna Czarnecka Życie Warszawy nr 72
Więcej informacji na temat spektaklu i grupy na stronie www.grupadochodzeniowa.pl
Sobota – 13.02.2010
•    Pokaz filmu „Labirynt Namiętności” (1982r.)  Pedro Almodóvar godz. 16.00
Miejsce: Kino.Lab
Wstęp: 10/12 PLN
Drugi w dorobku film Pedro Almodóvara z aktorem Antonio Banderasem!
•    Występ La Luna & Rossitta Perez, czyli piosenki Almodóvara godz. 21.00                                 
Miejsce: Delikatesy TR                                                                                                                                                               Wstęp: 20 PLN
PIOSENKI ALMODÓVARA to spektakl muzyczny przyprawiający o zawrót głowy oprawą muzyczną i kostiumowo-scenograficzną. Inspirowany jest piosenkami i estetyką filmów kultowego hiszpańskiego reżyseria Pedro Almodóvara.

•     KOTYLION PARTY godz. 21.00                                                                                                                                  Gra DOUBLE TROUBLE                                                                                                                        
Miejsce: Obiekt Znaleziony                                                                                                                                                                             Wstęp: 10 PLN
To właśnie z tęsknoty za nią płaczecie wieczorami w poduszkę. Ale możecie ten precedens zakończyć!! Już w sobotą 13 lutego, dzień przed naszymi ulubionymi świętami w podziemiach Zachęty (tak, wracamy do starego, dobrego Obiektu Znalezionego!) umrzecie z przesłodzenia!! Po rocznym oczekiwaniu nareszcie będziecie mogli przywdziać kotylion i ruszyć w anonimowy podryw, bądź mniej anonimowy dens!! Jak zawsze poczta francuska, walentynkowe (w sumie to przed walentynkowe) drinki, konkursy i moc wrażeń. A to wszystko przy dźwiękach DOUBLE TROUBLE
Niedziela – 14.02.2010
•    Pokaz filmu „Pepi, Luci, Bom i inne dziewczyny z dzielnicy” (1980r.)  Pedro Almodóvar godz. 16.00
Miejsce: Kino.Lab
Wstęp: 10/12 PLN
Specjalny pokaz pierwszego filmu Pedro Almodóvara z jego ulubioną aktorką – Carmen Maurą!
•    Koncert MARIA SADOWSKA godz. 21.00 + Afterparty
Miejsce: Monobar
Wstęp: 20 PLN/25 PLN (w dniu koncertu)
Niesamowite muzyczne wydarzenie w szczególnym dniu dla wszystkich zakochanych! Koncert Marysi Sadowskiej „SPIS TREŚCI” w Monobarze!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?