Wesprzyj KPH

KPH Olsztyn zaprasza w dniach 25-28 listopada na festiwal Bez Tabu. 

25 listopada (środa) godz 18.00, Kamienica Naujacka

Cena życia (The Cost of Living )- projekcja filmu reż., scen. i choreogr.: Lloyd Newson, prod.: Wielka Brytania 2004, 35 minut

Oparty na spektaklu o tym samym tytule film opowiada historię ulicznych aktorów: nieokrzesanego Eddiego i beznogiego tancerza Davida, który z determinacją walczy, aby niepełnosprawność czy ludzkie uprzedzenia nie zniszczyły mu życia.

Po filmie dyskusja na temat seksualności niepełnosprawnych z udziałem Bernadety Jabłońskiej (specjalista terapii psychoseksualnej)

26 listopada (czwartek) Kamienica Naujacka MOK

godz. 18.00 – Spotkanie z Robertem Biedroniem – wydawcą książki „Z Tango jest nas troje”

godz. 20.00 – A Million Different Loves cz.1 – projekcja filmów z tegorocznej, trzeciej edycji Festiwalu Filmów Queer

27 listopada (piątek) Kamienica Naujacka, ul.Dąbrowszczaków 3

godz 17.00 – Podziemne państwo kobiet – projekcja filmu .

Po filmie spotkanie z Agnieszką Graff (feministką, amerykanistką, publicystką, autorką książek „Świat bez kobiet” i „Rykoszetem. Rzecz o płci, seksualności i narodzie.”, absolwentką Oxfordu)

Film „Podziemne państwo kobiet” (45. min., premiera: październik 2009) to pierwszy w Polsce dokument o podziemiu aborcyjnym.

godz 19.00 – Kolebka do wynajęcia – spektakl Białego Teatru powstały w oparciu o „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood

28 listopada (sobota) Kamienica Naujacka MOK:

godz 16.00 – Karol Szymanowski – artysta odrzucony – prelekcja Joanny Mariuk

godz 18.00 – A Million Different Loves cz. 2 – projekcja filmów z tegorocznej, trzeciej edycji Festiwalu Filmów Queer (słowo wstępne – Marta Abramowicz),

Marta Abramowicz – prezeska i założycielka Kampanii Przeciw Homofobii, psycholożka, dziennikarka specjalizująca się w tematyce kulturalnej i filmowej. Koordynatorka kampanii „Niech nas zobaczą”. Wykłada na Queer Studies KPH.

Amfiteatr, ul. Okopowa:

godz. 20.00 – Kobiety gotowe na wszystko – występ Drag Queens (Lady Brigitte, Daruma, Pussy i Lady Vee). W programie także występ Kabaretu Trzech.

Więcej informacji na stronie:

 http://olsztyn.kph.org.pl/

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?