Wesprzyj KPH

Już 12 października w Berlinie dowiemy się czy Ewa Wanat zostanie laureatką międzynarodowej nagrody Tolerantia Award. Do nagrody przyznawanej  w uznaniu za zaangażowanie w walkę z homo- i transfobią dziennikarkę nominowała Kampania Przeciw Homofobii oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

 

Ewa Wanat znacząco wpłynęła na dyskurs w polskich mediach, głównie za sprawą jej zaangażowania w działalność dwóch stacji radiowych – Tok FM i RDC. Zawsze odważnie podejmuje  trudne i kontrowersyjne tematy takie jak homo- i transfobia, przemoc oraz nadużycia seksualne w szkołach. Bierze aktywny udział w debacie publicznej nt. związków partnerskich. Tym, co wyróżnia Ewę Wanat jest nacisk jaki kładzie na merytoryczne aspekty każdej dyskusji, unikając atmosfery skandalu. Jej pragnieniem było stworzenie „mądrych mediów” – nie tylko osiągnęła ten cel, lecz także nakierowała medialny świat w Polsce na tematy związane z wrażliwością i niesprawiedliwością społeczną. Tak nominację dziennikarki argumentują przedstawiciele Kampanii Przeciw Homofobii i Stowarzyszenia Lambda Warszawa.

Tolerantia Award to międzynarodowa nagroda przyznawana od 2006 roku przez Berlin Anti-Violence-Project MANEO w partnerstwie z czterema europejskimi organizacjami: SOS Homophobia z Francji, Rainbow Project z Irlandii oraz polskim Stowarzyszeniem Lambda Warszawa i Kampanią Przeciw Homofobii. Laureatami nagrody są osoby docenione za zasługi na rzecz tolerancji, równouprawnienia i walki z homo- i transfobią. Do grona polskich laureatów należą m.in. Izabela Jaruga-Nowacka, Ewa Siedlecka, Prof. Monika Płatek oraz obecny Rzecznik Praw Obywatelskich – Adam Bodnar.

www.kph.org.pl

www.lambdawarszawa.org

 

 

Kontakt dla mediów:

Kampania Przeciw Homofobii: Cecylia Jakubczak, +48 790 866 388, cjakubczak@kph.org.pl

Stowarzyszenie Lambda Warszawa: Yga Kostrzewa, +48 668 376 722, ykostrzewa@lambdawarszawa.org

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?