Wesprzyj KPH

Wróć

Sprzeciw się! Psycholog leczący homoseksualizm gościem kongresu Europejskiej Stolicy Kultury

W najbliższy piątek (25.11) we Wrocławiu rozpocznie się trzydniowy Kongres Społeczny współorganizowany przez Europejską Stolicę Kultury. Jednym z prelegentów zaproszonych do udziału w Kongresie jest Gerard van den Aardweg – „psycholog”, który twierdzi, że homoseksualizm można „wyleczyć” uśmiechem i modlitwą. Co więcej, wydarzenie organizowane jest z publicznych pieniędzy. Oznacza to, że wykład van den Aardwega finansujemy my wszyscy!

Na stronie Europejskiej Stolicy Kultury czytamy, że  „Wrocław 2016 tworzy otwarte, dynamiczne i przyjazne przestrzenie”. Ten wykład nie wiele będzie miał wspólnego z tworzeniem przyjaznej przestrzeni. A na pewno nie dla osób LGBT.

Sprzeciwmy się wspólnie szerzeniu nienawiści!

1. Napisz maila do organizatorów i wyraź swój sprzeciw dla wykładu:  olga.nowakowska@wroclaw2016.pl wkl@um.wroc.pl

2. Zadzwoń i powiedź, co myślisz o tym skandalicznym wydarzeniu: Arkadiusz Forster – rzecznik prasowy ESK,  tel. 48 508 491 809, Urszula Schmidt – Wydział Kultury Wrocław,  tel. 48 71 777 83 54

3. Zachęć innych do działania. Umieść infografikę dostępną TUTAJ na facebooku, twitterze i instagramie  z hasztagiem #ESKwolnaODhomofobii

Twój sprzeciw ma znaczenie!

 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?