Wesprzyj KPH

W drugim tygodniu kwietnia ekspertka KPH, Magdalena Świder weźmie udział w międzynarodowej konferencji „Rewind Radicalisation: Building up strategies against extremism” w Czechach. Przedstawicielka Kampanii Przeciw Homofobii zaprezentuje projekt „Hate No More”, w ramach którego powstał m.in. „Raport o Polsce” zawierające dane nt. przemocy wobec osób LGBT w Polsce.

Głównym tematem konferencji „Rewind Radicalisatio”, w której udział weźmie blisko stu aktywistów i aktywistek z całej Europy, jest radykalizm oraz jest przyczyny. Uczestnicy i uczestniczki zjazdu będą mieli okazję wysłuchać ekspertów i ekspertek w dziedzinie radykalizacji i prawicowego ekstremizmu jak i osób, które doświadczyły przemocy z tych właśnie przyczyn. Ponadto osoby biorące udział w konferencji podejmą próbę wspólnego opracowania strategii prewencji oraz akcji mających na celu zwalczanie ekstremizmu.

Organizatorem konferencji jest UNITED for Intercultural Action  – organizacja, której celem jest przeciwdziałanie nacjonalizmowi, rasizmowi i faszyzmowi oraz niesienie pomocy uchodźcom i migrantom.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?