Ekspertka KPH wśród panelistek konferencji „Rewind Radicalisation”
W drugim tygodniu kwietnia ekspertka KPH, Magdalena Świder weźmie udział w międzynarodowej konferencji „Rewind Radicalisation: Building up strategies against extremism” w Czechach. Przedstawicielka Kampanii Przeciw Homofobii zaprezentuje projekt „Hate No More”, w ramach którego powstał m.in. „Raport o Polsce” zawierające dane nt. przemocy wobec osób LGBT w Polsce.
Głównym tematem konferencji „Rewind Radicalisatio”, w której udział weźmie blisko stu aktywistów i aktywistek z całej Europy, jest radykalizm oraz jest przyczyny. Uczestnicy i uczestniczki zjazdu będą mieli okazję wysłuchać ekspertów i ekspertek w dziedzinie radykalizacji i prawicowego ekstremizmu jak i osób, które doświadczyły przemocy z tych właśnie przyczyn. Ponadto osoby biorące udział w konferencji podejmą próbę wspólnego opracowania strategii prewencji oraz akcji mających na celu zwalczanie ekstremizmu.
Organizatorem konferencji jest UNITED for Intercultural Action – organizacja, której celem jest przeciwdziałanie nacjonalizmowi, rasizmowi i faszyzmowi oraz niesienie pomocy uchodźcom i migrantom.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
30.05.2026
KPH na konferencji Men Having Babies w Berlinie [relacja]
-
29.05.2026
Sejm przyjął ustawy o statusie osoby najbliższej. Projekty trafiają do Senatu!
-
25.05.2026
KORONY RÓWNOŚCI 2026. ZGŁOŚ PROPOZYCJE NOMINACJI!
-
22.05.2026
Są już podpisy obu ministrów pod rozporządzeniem dotyczącym transkrypcji!
-
14.05.2026
KPH konsultuje nowy wzór aktów małżeństwa po transkrypcji. Ekspresowe tempo prac
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.