Wesprzyj KPH

We wtorek cały świat solidaryzował się z chorymi na AIDS, obchodząc Światowy Dzień (Walki z) AIDS.

W Warszawie Stowarzyszenie „”Pozytywni w Tęczy”” wraz z Grupą Trenerską „”Klamka”” zorganizowało wielką imprezę charytatywną, z której dochód został przeznaczony na profilaktykę HIV i walkę z AIDS.
Także nieco na południe- w Kielcach Grupa Inicjatywna Kampanii Przeciw Homofobii (KPH) zorganizowała Światowy Dzień Walki z AIDS na kieleckim deptaku oraz przed gmachem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
– Świadomość dotycząca HIV w naszym mieście i regionie jest na bardzo niskim poziomie- mówi Daria, pomysłodawczyni akcji. – Nie ma się co dziwić takiemu stanu rzeczy. Przecież jest to pierwsza tego typu akcja organizowana w Kielcach. Miejmy nadzieję, że dzięki takim akcjom ta świadomość będzie z roku na rok wzrastać- dodaje Michał, uczestnik akcji.
Kielecka Grupa Inicjatywna KPH to grupa kilkunastu osób, z czego kilka brało aktywny udział w akcji. Część osób przygotowywała czerwone wstążeczki, które na znak solidarności z chorymi na AIDS były rozdawane przechodniom, a pozostała część intensywnie poszukiwała miejsc, w których moglibyśmy otrzymać bezpłatne materiały informacyjne o AIDS. – Kontaktowaliśmy się nawet z Krajowym Centrum ds. AIDS w Warszawie, ale niestety nie mieli już dostępnych ulotek i broszur- mówi Michał.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?