Wesprzyj KPH

W najbliższy Czwartek 14 maja o godzinie 20:00 Klub Rasko i Kampania Przeciw Homofobii zapraszają na Imprezę charytatywną z okazji Dnia pamięci o zmarłych na AIDS.

 

Podczas koncertu wystąpią: sobowtór Freddiego Mercury’ego, Druga Maryla, Dżaga oraz Zespoł Groovebusterz. Będzie można wziąć udział w loteriach fantowych i licytacjach, które wesprą finansowo Projekt profilaktyki HIV/AIDS prowadzony przez KPH. Czwartkowy koncert rozpocznie obchody Dnia pamięci o zmarłych na AIDS, które potrwają do niedzieli 17 maja.

Szczególnie zapraszamy w niedzielę w godzinach 16 – 18 na Plac Zamkowy w Warszawie, gdzie odbędzie się  prezentacja patchworku o wymiarach 3×6 metrów – uszytego wspólnie przez 18 organizacji z całej Polski, w tym Grupę Młodzieżową KPH. Organizatorzy „Pozytywni w Tęczy” i „Sieć Plus” wraz z Warszawiakami zapalą 965 świec symbolizujących naszą pamięć o osobach zmarłych na AIDS w Polsce od początku epidemii.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://www.memorial2009.pl.

 

O Dniu pamięci o zmarłych na AIDS:

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS był obchodzony w San Francisco i Nowym Jorku w 1983 r. Organizatorzy chcieli uczcić pamięć tych wszystkich, którzy odeszli z powodu epidemii oraz zwrócić uwagę na potrzebę pomocy osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Od tego czasu, na całym świecie co roku w trzecią niedzielę maja obchodzone jest to święto.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?