Wesprzyj KPH

Przyjdź na happening z okazji Dnia Milczenia. 19 kwietnia o godz.: 16.00 na wrocławskim Rynku. Przerwij milczenie razem z nami!!!

 

Wyobraź sobie, że pewnego dnia znika co dwudziesty mijany przechodzień. Co dwudziesty lekarz, prawnik, sprzedawca, policjant, reporter, kierowca, nauczyciel, student, uczeń… Wyobraź sobie, że ta sama co dwudziesta osoba nagle milknie. Różnica nie jest tak duża.

Na co dzień, w obawie przed odrzuceniem lub szykanami, milczymy na temat naszej tożsamości, naszych uczuć, nadziei, marzeń. Choć nie możemy legalizować związków, w tym jednym dniu możemy przynajmniej „zalegalizować” nasze milczenie.

 

W niedzielę 19-stego kwietnia 2009 o godzinie 16.00 już po raz trzeci będziemy milczeć wspólnie na wrocławskim Rynku. Tegoroczny protest przeciw dyskryminacji poświęcony będzie pamięci Eudy Simelane – pierwszej kobiecie w RPA otwarcie mówiącej publicznie o swej homoseksualnej orientacji, która niespełna rok temu została zgwałcona i brutalnie zamordowana właśnie ze względu na swą orientację.

 

Przyjdź. Zaklej sobie z nami usta. i przerwij milczenie razem z nami!!!

I nie zapomnij wziąć ze sobą z n i c z y i gwizdków, by przerwać milczenie wokół nas.

 

Miejsce: Rynek wrocławski – pręgierz

Data: 19 kwietnia 2009

Godzina: 16.00

   

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?