Wesprzyj KPH

Informujemy, że krakowski Dzień Milczenia odbędzie się w tym roku 17 maja, czyli w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii i Transfobii (IDAHO).

Dzień Milczenia to coroczna akcja organizowana jako protest przeciwko prześladowaniu i dyskryminacji osób LGBTQ. Uczestnicy happeningu zaklejają usta, co symbolizuje milczenie, na jakie skazane są osoby nieheteroseksualne. Celem Dnia Milczenia jest podnoszenie poziomu świadomości problemów, jakie dotykają osoby LGBTQ, oraz wsparcie dla idei tworzenia bezpiecznego środowiska, w którym orientacja seksualna, tożsamość płciowa czy ich przejawy nie są piętnowane, a każda osoba może czuć się bezpieczna i szanowana w swojej rodzinie, szkole czy miejscu pracy bez konieczności życia w ukryciu.

W tym roku w Polsce będziemy wspominać ofiary zamachu z dnia 2 sierpnia 2009 r. w Tel Awiwie. Zamaskowany napastnik z karabinem maszynowym wdarł się do klubu “Cafe Noir” i otworzył ogień do grupy młodych gejów i lesbijek, którzy uczestniczyli w spotkaniu grupy wsparcia. Zabił trzy osoby, ranił jedenaścioro. Przyczyną tego aktu zbrodni była najprawdopodobniej skrajna homofobia.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji wszystkie osoby chętne wyrazić swoje wsparcie dla osób nieheteroseksualnych. Krakowski Dzień Milczenia rozpocznie się o godzinie 18:00 na Rynku Głównym pod pomnikiem Adama Mickiewicza.

Wydarzenie organizuje KPH Kraków.

Więcej o polskim Dniu Milczenia: http://dzienmilczenia.blox.pl/html

Strona międzynarodowa: http://www.dayofsilence.org

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?