Wesprzyj KPH

Drugi w tym roku zjazd rodziców osób LGB biorących udział w Akademii Zaangażowanego Rodzica odbył się w Warszawie w dniach 15 – 16 maja. W czasie trwającego dwa dni spotkania uczestnicy i uczestniczki AZR wzięli udział w licznych aktywnościach, których celem było poszerzenie ich wiedzy związanej z tematyką LGBT. 

[Zobacz więcej…]

W programie majowego zjazdu Akademii Zaangażowanego Rodzica znalazł się wykład osoby prezesującej Fundacji Trans-Fuzja – Wiktora Dynarskiego nt. transpłciowości. Z rodzicami osób LGB spotkała się również para lesbijek spodziewająca się dziecka, która opowiedziała o swoich doświadczeniach. Ważnym punktem programu spotkania rodziców z AZR była wymiana doświadczeń oraz wspólne opracowywanie planu działania na najbliższe miesiące – omówiono udział rodziców w Paradzie Równości oraz w zaplanowanej na 12 czerwca Międzynarodowej konferencji „Rodzice osób LGBT – kropla drąży skałę”.

Rodzice wzięli udział w wykładzie nt. transpłciwości, który wygłosił Wiktor Dynarski – osoba prezesująca Fundacji Trans-Fuzja.

Naczelnym i długofalowym celem Akademii Zaangażowanego Rodzica jest aktywizowanie rodziców osób LGB na rzecz społecznej akceptacji ich dzieci oraz wsparcie w samoorganizowaniu się w miejscach zamieszkania. Warsztaty mają na celu dostarczenie matkom i ojcom osób LGBT rzetelnej wiedzy na temat różnych aspektów homoseksualności, stworzenie im możliwości poznania innych rodziców z podobnym doświadczeniem oraz zbudowania sieci kontaktów umożliwiających późniejsze wspólne działania.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?