Wesprzyj KPH

10 grudnia 2011 w Paryżu przyznano Nagrody Tolerancji. Polską Nagrodę Tolerancji wręczaną corocznie z okazji dnia praw człowieka przyznaliśmy dr Adamowi Bodnarowi.

KPH i Lambda Warszawa doceniły wkład dr Bodnara w działania na rzecz środowiska LGBT i aktywne wspieranie działalności organizacji. Przypomnieć należy, że dr Bodnar prowadził wygraną sprawę Bączkowski i inni przeciwko Polsce przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu, a także wspomagał nas swoją wiedzą i doświadczeniem, kiedy tego potrzebowaliśmy.

Nagroda Tolerancji przyznawana jest od 2006 roku osobom prywatnym i organizacjom z 4 państw – Niemiec, Francji, Hiszpanii i Polski – zasłużonym na rzecz przeciwdziałania homofobii w Europie. Polska Nagroda Tolerancji wręczana jest przez dwie organizacje pozarządowe – Lambdę Warszawa i Kampanię Przeciw Homofobii. Do tej pory jej laureatami i laureatkami byli: Kazimierz Kutz (2006), Piotr Pacewicz (2007), Marzanna Pogorzelska (2008), prof. Zbigniew Hołda (2009), Izabela Jaruga – Nowacka (2010).
W tym roku, oprócz dr Bodnara nagrodę otrzymali – posłowie Olivier Dussopt i Franck Rierster z Francji, Lala Süsskind z Niemiec.
Dziękujemy i gratulujemy!

Zdjęcie z strone http://www.hfhr.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?