Wesprzyj KPH

Wróć

Dlaczego mamy gejów, lesbijek i osób transpłciowych idą na Paradę Równości?

3 czerwca ulicami Warszawy po raz 17 przejdzie Parada Równości – wielkie święto miłości, równości i akceptacji. W tęczowym tłumie nie zabraknie rodziców osób LGBT. Znajdziecie ich na platformie Kampanii Przeciw Homofobii (drugie auto tuż za główną platformą). O tym, dlaczego rodzice gejów, lesbijek i osób transpłciowych idą na Paradę, opowiedziało nam pięć mam.

Idę na Paradę Równości, żeby dorównać kroku mojemu dziecku i jego wszystkim przyjaciołom. To jest piękny, kolorowy świat rzadkich ptaków, bez żadnych praw. Chronię różnorodność. Kolejny rok idę i tańczę w imię równości.

mama Dorota

Idę na Paradę, by pokazać, że moje dziecko nie jest samo, że za moim dzieckiem stoję ja – jego matka, że je kocham, wspieram i akceptuję. Również ja jako matka nie jestem sama, bo nas rodziców na Paradzie jest co roku coraz więcej. Parada jest dla mnie wielkim świętem, radosnym dniem będącym okazją do przebywania wśród osób, które myślą podobnie jak ja o równości wszystkich ludzi.

mama Bożena

Idę na Paradę, aby świat wokół nas znormalniał. Aby dało to do myślenia zarówno rodzicom, którzy wyrzucają dzieci z domu, chcą je „wyleczyć”, jak i osobom postronnym, których homofobia takim rodzicom się udziela, jak i tym, którzy uważają, że ich to nie dotyczy, ale oczywiście mają swoje zdanie. Rodzina powinna być wsparciem dla młodego człowieka, a niestety nie zawsze jest. Dzięki uprzejmości KPH mamy platformę, co powiększa naszą widzialność.Rok temu otrzymałam wiele wyrazów  sympatii od osób postronnych, obserwujących Paradę z boku, które rozpoznały, że to właśnie idą rodzice i rodziny. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie tam zabraknąć.

mama Marzenna

Idę na Paradę, żeby zamanifestować poparcie dla mniejszości wykluczanej ze społeczeństwa polskiego i sprzeciw dla kseno- i  homofobicznej polityce rządu.

mama Małgosia

Idę na Paradę Równości, bo trzeba pokazać światu i innym rodzicom, że nasze dzieci to wartościowi ludzie. Nie trzeba ich się wstydzić. Można się cieszyć, że są tacy jacy są! Uważam, że różnorodność jest podstawą rozwoju społeczeństwa. Kochani, przypominam wszystkim. I tym, co od dawna czekają. I tym, co się już zdecydowali. I tym, którzy jeszcze nie wiedzą, że warto się wybrać na Paradę Równości. Jest tam miejsce dla wszystkich. Zarówno tęczowych, jak i ich rodziców oraz rodzin, dla niepełnosprawnych i dla mniejszości narodowych. Jest też miejsce dla wierzących w różne wiary jak i niewierzących. Każdy kolor skóry mile widziany. Jest też miejsce dla osób o różnych poglądach politycznych. Każdy z nas jest inny. Ale w tym miejscu jesteśmy równi. To jest miejsce, gdzie możemy wyrazić, że prawa człowieka są najważniejsze. Przyjdź! Pójdziemy razem na piękny kolorowy spacer po Warszawie!

mama Danuta

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?