Debata o ofiarach zbrodni na LGBT w Dniu Pamięci o Ofiarach Holocaustu
20 stycznia 2017
Przeczytasz w 1 minutę
Fundacja im. Róży Luksemburg Przedstawicielstwo w Polsce oraz Kampania Przeciw Homofobii zapraszają do udziału w debacie organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu upamiętniającej ofiary ludobójstwa osób LGBT.
Debata odbędzie się w Warszawie w hotelu Bristol przy Krakowskim Przedmieściu 42/44 w sali „Kiepura” w dniu 27 stycznia 2017 r., początek o godzinie 18.00.
PROGRAM
- 18:00 Powitanie uczestniczek i uczestników oraz poczęstunek
- 18:30 Joanna Ostrowska, Gender Studies UW„Czas maskowania – historia prześladowania lesbijek w III Rzeszy”
- 19:00 Krzysztof Tomasik, publicysta „Osoby LGBT jako grupa wykluczona z pamięci historycznej”
- 19:30 Katarzyna Remin, Kampania Przeciw Homofobii „Nazwiska, twarze, biografie – pamięć historyczna poprzez pamięć o losie jednostki”
- 20:00 Dyskusja
Debatę poprowadzi Joanna Gwiazdecka, dyrektorka Fundacji im. Róży Luksemburg – Przedstawicielstwa w Polsce
Tagi
Udostępnij
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
11.08.2026
Ministerstwo Finansów odpowiada na petycję KPH: brak rozstrzygnięcia, analizy trwają
-
06.08.2026
All Inclusive Film Festival. Trzy dni kina i rozmów w Jastarni [MATRONAT]
-
05.08.2026
Pracuj w KPH – dołącz do nas jako osoba specjalistyczna ds. digital marketingu
-
28.07.2026
Trybunał Konstytucyjny znów mówi „nie”. Ale czy to coś zmienia? [opinia KPH]
-
24.07.2026
Apelujemy o równość małżeńską!
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.