Wesprzyj KPH

KPH Trójmiasto zaprasza na do Teatru Miejskiego w Gdyni na wyjątkowe wydarzenie z okazji premiery spektaklu Ingmara Vilquista. „Kostka smalcu z bakaliami / Beztlenowce” to dwie jednoaktówki poruszające temat związków homoseksualnych. To precyzyjne studium miłości społecznie wyklętej, która, czy tego chcemy czy nie, tworzy panoramę naszych marzeń i lęków.

 

Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni
i trójmiejski oddział Kampanii Przeciw Homofobii

zapraszają do Teatru Miejskiego

3 lutego (środa) 2010 o godz. 20.45

(po spektaklu „Kostka smalcu z bakaliami” i „Beztlenowce” Ingmara Villqista”)

na otwartą debatę pt. 

„Miłość wyklęta. Homoseksualność a sztuka współczesna.”

W debacie wezmą  udział:
dyrektorka Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego – prof. UG, dr hab. Ewa Graczyk,
animatorka kultury i aktywistka LGBTQ – Anna Urbańczyk,
dramatopisarz – Ingmar Villqist.

Debatę  poprowadzi Mirosław Baran (Gazeta Wyborcza).

Wstęp wolny

 

Debata z okazji premiery spektaklu KOSTKA SMALCU Z BAKALIAMI / BEZTLENOWCE

Ingmar Villqist
KOSTKA SMALCU Z BAKALIAMI – BEZTLENOWCE

Kostka smalcu z bakaliami to jednoaktówka Ingmara Villqista z 1993 roku, ukazująca fragment historii związku dwóch kobiet uwikłanych w determinujące je relacje emocjonalne, zmysłowe, w poczucie winy i nadzieję na miłość.
Bohaterki walczą o swój autonomiczny świat wiary w prawdziwe i jedyne uczucie, w świat, który budować można biorąc pełną odpowiedzialność za wspólne emocje.
To precyzyjne studium miłości społecznie wyklętej, która, czy tego chcemy czy nie, tworzy panoramę naszych marzeń i lęków.

W „Beztlenowcach” jesteśmy świadkami jednego wieczoru z życia dwóch mężczyzn, którzy budując związek podjęli decyzję o wspólnym wychowywaniu dziecka. Mimo determinacji bohaterów, by za wszelką cenę nadać ich związkowi znamiona normalności, ich wspólna przeszłość, kontekst społeczny i moralny bezwzględnie weryfikują marzenia. „Beztlenowce” to kalejdoskop zabawnych i tragicznych zdarzeń scenicznych. To dramat definiujący sieć skomplikowanych relacji emocjonalnych, właściwych związkom, które przez ostatnią dekadę walczą o społeczną akceptację.

Od tytułu tej jednoaktówki wziął nazwę cały cykl krótkich utworów scenicznych Ingmara Villqista, na który składają się: „Kostka smalcu z bakaliami”, „Beztlenowce”, „Fantom”, „Cynkweiss”, „Lemury”, „Bez tytułu” i „Oddychaj ze mną”.

Reżyseria:
Ingmar Villqist

Występują:
Pierwsza    Anna Iwasiuta
Druga    Beata Buczek–Żarnecka
Mag    Filip Frątczak
Lars    Mariusz Żarnecki
Karla    Anna Iwasiuta

Data premierowego przedstawienia: 29.01.2010

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza
ul. Bema 26, Gdynia

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?