Wesprzyj KPH

Wróć

Czy Polska jest najbardziej homofobicznym krajem UE? Wyniki tęczowego raportu ILGA-Europe już 17 maja

Rok temu w tęczowym rankingu ILGA-Europe Polska zajęła przedostatnie miejsce w UE plasując się w czołówce homofobicznych krajów kontynentu. Jaki wynik będziemy mieć w tym roku? Informacja zostanie upubliczniona na stronie KPH 17 maja o godzinie 9:00.

Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii i Transfobii (IDAHOT) Kampania Przeciw Homofobii upubliczni tęczowy raport ILGA-Europe – najważniejszy ogólnoeuropejski raport nt. poziomu równouprawnienia osób LGBTI w Europie. Wraz z raportem przedstawimy tęczową mapę ilustrującą wyniki rankingu na najmniej i najbardziej homofobiczne kraje Europy.

Raport ILGA-Europe ilustruje poziom równouprawnienia osób LGBTI (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i interpłciowe) w 49 krajach Europy, w tym w Polsce. Publikowany jest od lat  17 maja, kiedy na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią i Transfobią (IDAHOT). W ten sposób ILGA-Europe – ogólnoeuropejska organizacja zrzeszająca organizacje LGBTI w Europie – chce zwrócić uwagę na problemy dotyczące regulacji prawnych odnoszących się do osób LGBTI.

Wyniki zeszłorocznego raportu dostępne są TUTAJ

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?