Wesprzyj KPH

Anna Kozicka i Emilia Oksentowicz zapraszają do zauczestniczenia w projekcie fotograficznym pt. „Coś takiego nie może istnieć”, który odbywa się w dniach 2 -16 czerwca w Białymstoku. Jego tytuł to słowa królowej Wiktorii do ministra, który chciał zakazać stosunków seksualnych między kobietami w Wielkiej Brytanii. Celem projektu jest upomnienie się o przestrzeń dla kobiet nieheteronormatywnych (lesbijek, kobiet biselsualnych, transplciowych, queerowych), które nie wpisują się w tradycyjny wizerunek kobiecości. Jednocześnie jest próbą zainicjowania dialogu o współistnieniu różnorodnych grup społecznych w jednej przestrzeni miejskiej.

Projekt składa się z:

  • wirtualnej galerii fotografii zawierającej zdjęcia uczestniczek projektu. Fotografie przedstawiają nie tyle postaci, co miejsca znajdujące się w przestrzeni miejskiej Białegostoku bądź okolicach, wybrane przez same bohaterki, dla nich ważne, tak by uchwycić w nich ślady ich obecności, wskazać jej przejawy, pokazać miejsce spersonifikowane, tym samym tworząc metaportrety konkretnych bohaterek: http://nieheteronormatywne.pl/#home
  • miejskiej galerii fotografii w formie kampanii outdoorowej. 

Więcej na https://www.facebook.com/nieheteronormatywne

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?