Wesprzyj KPH

Za nami wybory do Parlamentu, które mogą  pochwalić się rekordową frekwencją wynoszącą  61 procent. Ten wyniki był możliwy również dzięki Wam – wyborcom i wyborczyniom LGBT oraz naszym sojuszniczkom i sojusznikom. Wasza mobilizacja i zaangażowanie w tegoroczne wybory napawa nas wielką dumą i daje nadzieje na lepsze jutro.

W połowie września KPH wystartowało z kampanią „Głosuję na miłość”. Jej celem było m.in. zweryfikowanie poglądów kandydatów i kandydatek do Parlamentu nt. związków partnerskich, równości małżeńskiej i nowelizacji Kodeksu karnego tak, by chronił osoby LGBT przed przemocą motywowaną homo- i transfobią. Posłużył do tego monitoring wyborczy, który przeprowadziliśmy wspólnie z Mam Prawo Wiedzieć oraz przy wsparciu obywateli i obywatelek samodzielnie pytających polityków i polityczki o ich poglądy.

Dzięki wynikom monitoringu kampanii „Głosuję na miłość” wiemy, że w ławach Sejmu i Senatu zasiądą osoby, które jednoznacznie opowiadają się po stronie miłości i równości. Obecność w Parlamencie większej niż dotychczas liczby naszych sojuszników i sojuszniczek sprawi, że będziemy mogli jeszcze skuteczniej walczyć o równe prawa dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Polski.

Przed nami długa droga w budowaniu Polski sprawiedliwej i różnorodnej, ale wierzymy, że razem damy radę! Liczymy na Was i wasze zaangażowanie pełni i pełne nadziei, że wspólnie z Wami i przy waszym wsparciu spełnimy nasze marzenie o Polsce ludzi równych praw.

Dyrektor KPH, Slava Melnyk

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?