14 października 2019

Co wyniki wyborów parlamentarnych oznaczają dla osób LGBT?

Za nami wybory do Parlamentu, które mogą  pochwalić się rekordową frekwencją wynoszącą  61 procent. Ten wyniki był możliwy również dzięki Wam – wyborcom i wyborczyniom LGBT oraz naszym sojuszniczkom i sojusznikom. Wasza mobilizacja i zaangażowanie w tegoroczne wybory napawa nas wielką dumą i daje nadzieje na lepsze jutro.

W połowie września KPH wystartowało z kampanią „Głosuję na miłość”. Jej celem było m.in. zweryfikowanie poglądów kandydatów i kandydatek do Parlamentu nt. związków partnerskich, równości małżeńskiej i nowelizacji Kodeksu karnego tak, by chronił osoby LGBT przed przemocą motywowaną homo- i transfobią. Posłużył do tego monitoring wyborczy, który przeprowadziliśmy wspólnie z Mam Prawo Wiedzieć oraz przy wsparciu obywateli i obywatelek samodzielnie pytających polityków i polityczki o ich poglądy.

Dzięki wynikom monitoringu kampanii „Głosuję na miłość” wiemy, że w ławach Sejmu i Senatu zasiądą osoby, które jednoznacznie opowiadają się po stronie miłości i równości. Obecność w Parlamencie większej niż dotychczas liczby naszych sojuszników i sojuszniczek sprawi, że będziemy mogli jeszcze skuteczniej walczyć o równe prawa dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Polski.

Przed nami długa droga w budowaniu Polski sprawiedliwej i różnorodnej, ale wierzymy, że razem damy radę! Liczymy na Was i wasze zaangażowanie pełni i pełne nadziei, że wspólnie z Wami i przy waszym wsparciu spełnimy nasze marzenie o Polsce ludzi równych praw.

Dyrektor KPH, Slava Melnyk