Wesprzyj KPH

Wróć

Co się wydarzyło na spotkaniu Schetyny z wiceprezeską KPH i jej partnerką?

Czekoladki i szampan. Taki prezent otrzymała wiceprezeska KPH i jej partnerka od Grzegorza Schetyny. Lider PO spotkał się z kobietami po opublikowaniu przez wiceprezeskę KPH poruszającego listu. List stanowił odpowiedź na słowa polityka, który dyskusję wokół związków partnerskich nazwał „papierowymi emocji”. To bardzo miłe, ale wolałybyśmy w prezencie ustawę o związkach partnerskich – tak gest polityka skomentowała Makuchowska.

„Dla Pana, Panie Grzegorzu, związki partnerskie, to pewnie jeden z politycznych tematów. Dla mnie? Moje życie” napisała do lidera PO wiceprezeska KPH.  List do Grzegorza Schetyny był reakcją Makuchowskiej na wypowiedź, której polityk udzielił w programie „Jeden na jeden”. „Związki partnerskie to ustawa, która dzisiaj wywołuje emocje, ale to są papierowe emocje, bo nie ma możliwości przeprowadzenia jej w tym Sejmie, parlamencie” powiedział w TVN24 Grzegorz Schetyna. Kilka dni po opublikowaniu listu na stronie Kampanii Przeciw Homofobii polityk zaprosił przedstawicielkę KPH na spotkanie. Makuchowska zdecydowała się wziąć w nim udział razem z partnerką Martą Bartosiak, aby polityk miał szansę przekonać się na własne oczy, że emocje par osób tej samej płci dotyczące związków partnerskich nie są papierowe.

Czy PO przygotuje ustawę o związkach partnerskich?

Czy na spotkaniu padły jakieś konkretne deklaracje ze strony lidera Platformy Obywatelskiej? Niestety nie.  Grzegorz Schetyna mówił to, co Platforma powtarza od lat – że musimy poczekać. Wskazał na konieczność edukacji społeczeństwa i potrzebę dialogu – relacjonuje Makuchowska. Jakiej odpowiedzi udzielił szef PO na pytanie dotyczące złożenia przez jego partię ustawy o związkach partnerskich?

Lider Platformy stwierdził, że w tej kadencji Sejmu nie ma to sensu, ponieważ projekt ustawy o związkach partnerskich przy obecnym układzie sił politycznych nie ma  jakichkolwiek szans na uchwalenie – mówi wiceprezeska KPH.

Zdaniem Makuchowskiej słowa te stoją w sprzeczności do wypowiedzi Schetyny dotyczącej edukacji społeczeństwa. Czy ustawa o związkach partnerskich, jej obecność w parlamencie i mediach nie jest najlepszą drogą do budowania świadomości społecznej? – zadaje retoryczne pytanie przedstawicielka KPH i dodaje – Nie mam żadnych oczekiwań dotyczących zmiany stanowiska PO w kontekście związków partnerskich. Co prawda Schetyna zadeklarował, że skontaktuje się z posłanką Wielichowską w celu stworzenia zespołu ds. związków partnerskich, ale czy to się wydarzy, tego nie wiem .

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?