Ciągłość tożsamości prawnej osób transpłciowych po otrzymaniu nowego numeru PESEL – weź udział w badaniu

Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz Zespół Tranzycja.pl rozpoczęły wspólne badania poświęcone tematowi ciągłości tożsamości prawnej osób transpłciowych po prawnym uzgodnieniu płci, czyli po otrzymaniu nowego numeru PESEL. Badanie koncentruje się na praktycznych problemach, z jakimi mierzą się osoby transpłciowe po zakończeniu procesu prawnej tranzycji, kiedy otrzymują nowy numer PESEL – np. problemów związanych z mObywatelem, ciągłością recept, zmianą danych na dyplomie czy w systemach informatycznych w szkole i na uczelniach.
Cel badania
Celem badania jest sprawdzenie jakich konkretnie trudności doświadczają osoby transpłciowe po zmianie numeru PESEL oraz jak powszechny jest to problem. Są one też podstawą do dalszych badań jakościowych – wywiadów pogłębionych. Jednocześnie badany jest również problem od strony prawnej, żeby w następnym kroku przeprowadzić litygację strategiczną, czyli postępowanie prawne mające na celu zmienienie aktualnego stanu rzeczy i zniwelowanie trudności związanych z ciągłością tożsamości prawnej po prawnym uzgodnieniu płci.
Jak wziąć udział w badaniu?
Jeśli jesteś osobą transpłciową, która przeszła prawną tranzycję i otrzymała nowy numer PESEL – wypełnij krótką ankietę online.
Biorę udział w badaniu
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
25.04.2025
Co się dzieje z Ustawą o związkach partnerskich?
-
25.04.2025
Many Mornings i Dominik Więcek wspierają KPH w kampanii „Skarpetki, które pomagają”!
-
25.04.2025
[CYKL ŻOŁNIERZE LGBT+] „Patriotyzm patriotyzmem, ale co masz zrobić, gdy ojczyzna cię nie wspiera?”
-
24.04.2025
“Strefy wolne od LGBT” przeszły dziś do historii!
-
24.04.2025
[CYKL ŻOŁNIERZE LGBT+] Najbardziej się bałem, że trafię na dowódcę homofoba
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.