Wesprzyj KPH

Znów wyjdą na ulice, żeby pokazać jak wiele osób jest za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce. Akcja fotograficzna Kampanii Przeciw Homofobii „Popieram związki” już w najbliższą sobotę, 24 marca na Placu Zamkowym w Warszawie między 13:00 a 15:00. 

„Kampania Przeciw Homofobii ogłasza wiosenną mobilizację zwolenników i zwolenniczek wprowadzenia związków partnerskich w Polsce. Czas wyjść na ulicę i pokazać jak jest nas dużo! Młodzi i starzy, pary i single, mieszkańcy prawej i lewej strony Wisły – czekamy na Was 24 marca na Placu Zamkowym w Warszawie, gdzie między 13:00 a 15:00 będziemy robić zdjęcia tym, którzy popierają związki partnerskie. To dzięki Wam miłość w końcu zwycięży!” – czytamy na wydarzeniu na facebooku, na które zapisało się już ponad tysiąc osób.

Akcja „Popieram związki” to happening fotograficzny. Uczestniczące w nim osoby mają możliwość zrobienia sobie zdjęcia z tabliczką „Popieram związki”, by w ten symboliczny sposób  okazać wsparcie dla wprowadzenia związków partnerskich w Polsce. Zdjęcia są potem publikowane na stronie www.popieramzwiazki.pl  oraz na facebooku Kampanii Przeciw Homofobii  – tłumaczy założenia akcji Cecylia Jakubczak z  KPH.

Jak dotąd, poza stolicą,  KPH dotarło z akcją „Popieram związki” m.in. do Krakowa, Gdańska, Łodzi, Katowic i Lublina. Pozytywne reakcje i frekwencyjny sukces akcji potwierdza to, co wiemy od dawna – temat związków partnerskich, zamiatany przez władze pod dywan, jest dla ludzi ważny, a instytucja związków partnerskich cieszy się dużym społecznym poparciem – mówi Jakubczak.

Dołącz do wydarzenia na facebooku TUTAJ

Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych w raporcie „Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce. Raport za lata 2015 – 2016” aż 87% osób LGBTA (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i aseksualnych) zawarłoby związek partnerski, gdyby w Polsce istniała taka możliwość. Tymczasem od momentu, gdy ustawa o związkach partnerskich pojawiła się w polskim sejmie po raz pierwszy, a więc od 2004 roku w kwestii formalizacji związków par osób tej samej płci nie zmieniło się nic.  Zmieniło się jednak wiele jeżeli chodzi o społeczne poparcie dla związków partnerskich, które stale rośnie.  – Mamy nadzieję, że presja społeczna wpłynie na władze i że prędzej niż później dołączymy do  22 krajów Europy, w których osoby LGBT mogą zawrzeć związek partnerski – optymistycznie patrzy w przyszłość Jakubczak.

Akcja „Popieram związki”: 24 marca, 13:00 – 15:00, Plac Zamkowy w Warszawie (pod Kolumną Zygmunta)

fot. Agata Kubis

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?