Wyjdą na ulice, bo chcą związków partnerskich w Polsce
Znów wyjdą na ulice, żeby pokazać jak wiele osób jest za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce. Akcja fotograficzna Kampanii Przeciw Homofobii „Popieram związki” już w najbliższą sobotę, 24 marca na Placu Zamkowym w Warszawie między 13:00 a 15:00.
„Kampania Przeciw Homofobii ogłasza wiosenną mobilizację zwolenników i zwolenniczek wprowadzenia związków partnerskich w Polsce. Czas wyjść na ulicę i pokazać jak jest nas dużo! Młodzi i starzy, pary i single, mieszkańcy prawej i lewej strony Wisły – czekamy na Was 24 marca na Placu Zamkowym w Warszawie, gdzie między 13:00 a 15:00 będziemy robić zdjęcia tym, którzy popierają związki partnerskie. To dzięki Wam miłość w końcu zwycięży!” – czytamy na wydarzeniu na facebooku, na które zapisało się już ponad tysiąc osób.
Akcja „Popieram związki” to happening fotograficzny. Uczestniczące w nim osoby mają możliwość zrobienia sobie zdjęcia z tabliczką „Popieram związki”, by w ten symboliczny sposób okazać wsparcie dla wprowadzenia związków partnerskich w Polsce. Zdjęcia są potem publikowane na stronie www.popieramzwiazki.pl oraz na facebooku Kampanii Przeciw Homofobii – tłumaczy założenia akcji Cecylia Jakubczak z KPH.
Jak dotąd, poza stolicą, KPH dotarło z akcją „Popieram związki” m.in. do Krakowa, Gdańska, Łodzi, Katowic i Lublina. Pozytywne reakcje i frekwencyjny sukces akcji potwierdza to, co wiemy od dawna – temat związków partnerskich, zamiatany przez władze pod dywan, jest dla ludzi ważny, a instytucja związków partnerskich cieszy się dużym społecznym poparciem – mówi Jakubczak.
Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych w raporcie „Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce. Raport za lata 2015 – 2016” aż 87% osób LGBTA (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i aseksualnych) zawarłoby związek partnerski, gdyby w Polsce istniała taka możliwość. Tymczasem od momentu, gdy ustawa o związkach partnerskich pojawiła się w polskim sejmie po raz pierwszy, a więc od 2004 roku w kwestii formalizacji związków par osób tej samej płci nie zmieniło się nic. Zmieniło się jednak wiele jeżeli chodzi o społeczne poparcie dla związków partnerskich, które stale rośnie. – Mamy nadzieję, że presja społeczna wpłynie na władze i że prędzej niż później dołączymy do 22 krajów Europy, w których osoby LGBT mogą zawrzeć związek partnerski – optymistycznie patrzy w przyszłość Jakubczak.
Akcja „Popieram związki”: 24 marca, 13:00 – 15:00, Plac Zamkowy w Warszawie (pod Kolumną Zygmunta)
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
19.12.2024
Nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści to troska o bezpieczeństwo wszystkich osób – podkreślają organizacje pozarządowe
-
18.12.2024
Konferencja prasowa: nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści – 19 grudnia, g. 9:30
-
17.12.2024
Rozczarowująca opinia Rzecznika Praw Obywatelskich o związkach partnerskich
-
13.12.2024
A miało być tak pięknie… Społeczność LGBT+ zawiedziona po roku rządów Tuska
-
06.12.2024
„Ile warta jest tęczowa złotówka?” – raport Priders
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.