Wesprzyj KPH

Chaber z Kampanią Przeciw Homofobii związany jest od 2008 roku. Najpierw jako wolontariusz, potem koordynator wolontariatu, a następnie kierownik projektów. Przez 6 lat sprawował funkcję prezesa zarządu KPH. Od 2014 roku pełnił również rolę dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego m.in. za organizację pracy i fundraising. Dzisiaj Chaber stawia kolejny krok  – dołącza do zespołu pracowniczego ILGA Europe, gdzie będzie pełnił funkcję dyrektora finansowego.

Objęcie przez Chabra stanowiska dyrektora finansowego w ILGA Europe to duże wyróżnienie zarówno dla samego Chabra, który został doceniony jako ekspert w zakresie zarządzania finansami,  jak i Kampanii Przeciw Homofobii, która w Europie cieszy się mianem wiodącej organizacji LGBTI w swoim regionie.  To również dobra wiadomość dla polskiej społeczności LGBTI, której przedstawiciel został wybrany członkiem zespołu ILGA Europe – zlokalizowanej w Brukseli międzynarodowej organizacji, której zadaniem jest reprezentowanie interesów osób LGBTI z Europy i Azji na szczeblu ponadnarodowym.

Od lat KPH krok po kroku budowało silną pozycję na arenie międzynarodowej. Robiliśmy to jako zespół ludzi oddanych sprawie jaką jest walka o równość osób LGBTI. To, że zasilę szeregi ILGA Europe jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Od teraz będę działać na rzecz osób LGBTI nie tylko z Polski, ale i z innych krajów Europy i Azji. Kampania Przeciw Homofobii jest organizacją o ugruntowanej pozycji – stabilną, od lat z sukcesami walczącą o prawa osób LGBTI w Polsce i taką będzie dalej, kiedy ja będę już pracować w Brukseli  – komentuje objęcie stanowiska dyrektora finansowego w ILGA Europe, Chaber.

Przejście Chabra z KPH do ILGA Europe napawa radością Evelyn Paradis, dyrektor zarządzającą ILGI:

Niezwykle cieszy nas to, że Chaber dołączy do zespołu pracowniczego ILGA Europe jako nasz nowy dyrektor finansowy. Doceniamy jego doświadczenie jako aktywisty, edukatora, rzecznika praw osób LGBTI jak i wieloletniego członka zarządu ILGA Europe – mówi Paradis i dodaje – Nie możemy się również doczekać dalszej współpracy z przedstawicielami ruchu LGBTI z Polski, w tym z członkiem naszej organizacji, Kampanią Przeciw Homofobii. Przed nami dużo nowych wyzwań.

Stanowisko osoby pełniącej obowiązki dyrektora zarządzającego KPH obejmie Slava Melnyk. Slava dołączył do Kampanii Przeciw Homofobii w 2011 roku. Podobnie jak Chaber zaczynał jako wolontariusz, by dwa lata później zostać częścią zespołu pracowniczego KPH. Początkowo pełnił funkcję koordynatora projektów związanych ze sportem i młodzieżą. Odpowiadał również za współpracę międzynarodową. W 2014 roku objął stanowisko kierownika obszaru edukacja, by następnie zostać kierownikiem pionu Równe Traktowanie. Przez 4 lata sprawował również funkcję sekretarza zarządu KPH, a w lutym 2018 roku  został wybrany osobą współprzewodniczącą zarządu.

Objęcie funkcji p.o. dyrektora zarządzającego to dla mnie duże wyróżnienie. Jestem przekonany, że dzięki swojemu doświadczeniu i przy wsparciu świetnego zespołu, jakim jest KPH, sprostam temu wyzwaniu. Do tego będę  potrzebować także i Was – osób gotowych zaangażować się w działania KPH, których celem jest zmiana sytuacji osób LGBTI żyjących w Polsce –  zapowiada Slava Melnyk, od teraz p.o. dyrektora zarządzającego KPH.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?