Bronisław Komorowski ignoruje pytanie o związki partnerskie
Kampania Przeciw Homofobii bierze udział w serii handoutów (wideorozmów) na żywo z osobami kandydującymi na urząd Prezydenta RP – akcji organizowanej przez serwis Gazeta.pl, MamPrawoWiedziec.pl i Google.
Na pytania dotyczące politycznych planów na przyszłość, w środę 15 kwietnia odpowiadał Bronisław Komorowski. Kampania Przeciw Homofobii przygotowała dwa pytania. KPH chciała się dowiedzieć czy w przypadku wygrania wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski wystąpi z inicjatywą ustawodawczą wprowadzającą instytucje związków partnerskich oraz czy obecny prezydent podpisze ustawę wprowadzającą instytucję związków partnerskich, jeżeli zostanie uchwalona przez Sejm i Senat. Wśród zadanych pytań padło więc pytanie o to, czy prezydent za swojej kadencji podpisałby ustawę o związkach partnerskich. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że w polityce tryb przypuszczający się nie liczy, a że takiej ustawy nie ma, nie ma więc o czym rozmawiać.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
24.07.2026
Apelujemy o równość małżeńską!
-
18.07.2026
Bezpłatne warsztaty KPH x ING Hubs Poland!
-
17.07.2026
Karol Nawrocki nie podpisał ustawy o statusie osoby najbliższej. KPH: „Prezydent zignorował głos większości społeczeństwa”
-
08.07.2026
PRACUJ W KPH: Szukamy osoby specjalistycznej ds. operacji i finansów
-
07.07.2026
Warsztaty Pride & Parent – widzimy się w Gdańsku!
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.