Wesprzyj KPH

KPH Trójmiasto jest jedną z niemal 90 pomorskich i ogólnopolskich organizacji pozarządowych, firm, instytucji kultury, uczelni i mediów, które biorą udział w czerwcowej kampanii „Wspieramy starania Gdańska i Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.”  Tęczowy billboard, zaprojektowany wspólnie z KPH, znajduje się przy ulicy Kartuskiej 271.

– Jednogłośnie i z wielką radością zgodziliśmy i zgodziłyśmy się na wspólny billboard – mówi Agnieszka Szyk, koordynatorka grupy lokalnej Trójmiasto. – Działania Gdańsk 2016 są nam bardzo bliskie, szczególnie hasło: „Wolność kultury. Kultura wolności”. Wolność kultury to też przestrzeń, szacunek i tolerancja dla osób nieheteronormatywnych. KPH Trójmiasto działa realizując wydarzenia edukacyjne i kulturalne. Zawsze posiadamy patronat, a czasem współorganizujemy je wspólnie z lokalnym kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Przykładami są debata o edukacji na temat homoseksualności przy okazji premiery książki „Z Tango jest nas troje”, debaty na tematy prawnoczłowiecze, Tęczowy DKF, festiwale kultury queer, projekt „Szafa gdańska – trójmiejska queeropowieść”.

Celem kampanii przygotowanej przez biuro Gdańsk 2016 jest pokazanie, że Europejska Stolica Kultury to projekt, który łączy ze sobą różne środowiska. Jednym z atutów kandydatury Gdańska i Metropolii jest silne wsparcie dla projektu wśród mieszkańców i mieszkanek, organizacji pozarządowych, biznesu, środowiska naukowego i artystycznego.

Wśród partnerów, którzy popierają starania Gdańska i Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, znalazły się też: Lotos, Inicjatywa Wolna Białoruś, Pomorski Klaster ICT, Wirtualna Polska, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Amnesty International Gdańsk, Uniwersytet Gdański, Honorowy Konsulat Hiszpanii w Gdańsku, Kolonia Artystów czy Active Citizens – Aktywna Społeczność projekt British Council.

Kampania potrwa przez cały czerwiec.

Biuro Gdańsk 2016 jest jedną z wielu pomorskich organizacji samorządowych, pozarządowych i instytucji kultury, z którymi współpracuje KPH Trójmiasto.
Więcej informacji: www.trojmiasto.kph.org.pl, www.gdansk2016.eu

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?